Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

Her Taşın Altında…

 

Önceki yazımı “ kim mi?” diyerek sonlandırmış, düşünmeniz istemiştim. O  arada bazı arkadaşlarım aradı haberin kaldırılmasını talep eden kimdi diyerek tahminlerde bulundular, ancak yanlış tahminlerdi.

“Kocadon?” Bu tür konularda aramaz, sessiz kalmayı tercih eder.

Buradan yola çıkarak, kim olduğuna yaklaşmış oldular, hani çocukların sakladıkları bir nesneyi bulmak için oynadıkları oyun gibi, yaklaşınca sıcak ,uzaklaşınca soğuk derler.

Sıcak sıcak diyorum….

Bakanlar değişti, görevlerine başladılar. Bodrum’da yatırımları olan Turizm yatırımları ve işletmeleri konusunda, Türkiye de ilk sıralarda bulunan  firmanın sahibi Sayın Mehmet Ersoy ,Turizm Bakanı oldu.

Bildiğiniz gibi, bardakçıdaki Belediyenin otelinin de işletmecisidir. Babadan gelen yatırımcılık konusundaki başarı, oğullarına yansımış olacak ki , Mehmet Ersoy bu gün Turizm konusunda, siyasi erkin başına geçmiştir. Başarılı olur mu? Fırsat verirler ise inanın olur.

Bakan olduğunda, basında çıkan bazı olumsuz yaklaşımların doğru olmadığını düşünüyorum. Bildiğim ve tanıdığım kadar oturması, kalkması, hitabı kısaca davranışları, toplumuzun geniş kesimlerinin “İyi yetişmiş” tabirine karşılık gelir. Hiçbir olumsuz işin içine de gireceğini sanmıyorum.

Konu, telefonla arayan faili meçhulden Turzim ve Kültür Bakanına nasıl geldi, yoksa arayan Turizm bakanımı diye düşünmeyin. Tabi ki arayan Bakan Mehmet Ersoy değil.

Besa İnşaat A.Ş yazısını yayınladığım sırada, bir fotoğraf gönderildi Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri sosyal medyada yayınladılar. BESA A,Ş Hissedarlarından Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci, Sayın Bakana hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, turizm yatırımları hakkında bilgi vermiş. Bir fotoğraf karesi paylaşarak yaratmak istediği algıdan yola çıkarak, yazımın içinde konu yapmak istedim.

Buradan uyarmak isterim…

Turizm Bakanıyla fotoğraf çektirmek, keyfinize göre turizm yatırımı yapacağınız anlamına gelmez. Hele ki bu işlerin merkezinden gelen Bakana, yanlış işinizi onaylatacağınızı hiç düşünmeyin derim. Kendisini az-çok tanırım.

Sıcak sıcaktan devam edelim…

Bodrum’da gündem yaratarak belediye ve ticaret odası çalışmalarını illegal olarak dizayn etmeye çalışan Bodrum Fısıltısı ne hikmetse beni arayan kişinin içinde olduğu hiçbir yeri kaleme almadı.

Şimdi daha da sıcak …

Kraldan çok kralcılar Başkan adına hareket edip, bazı işleri düzenlemeye çalışıyorlar. Güçlerini nereden alıyorlar hepimiz biliyoruz, Kocadon’dan gelen “Yürü be koçum “ sesi onları şahlandırıyor. Kalemlerini kılıç sanıyorlar, tuş takımı sevdalıları. Her an tetikçileri yeni yazabilir, hoş yazsa da yayınlasam.

Evet Sıcak öyle sıcak ki, o sıcak birilerini yakacak.

Bu kişi, yapı ruhsatı almadan inşaata başlayan Mesut Toprak’ın Yalı Mahallesi Tavşan Burnundaki yatırımının içinde,  Besa İnşaat A.Ş’nin Gündoğan projesinin içinde. Bakalım daha nerelerden çıkacak.

Merak etmeyin saman altından su yürütmeye çalışanlar, bu işlerin merkezinde olanlar, yatırımcıları,her şeyi çözeriz diye kandıranlar, sinsice yazdıklarımı bir kenarda okuyanlar. Bilesiniz ki sizleri de yazacağım.

Ne demiş Nazım…

“Sen yanmazsan, ben Yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa….”

Kim mi ? Devam edecekkkkk

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’da Kaza 1 Ölü 3 Yaralı

Bodrum’da iki aracın kafa kafaya çarpıştığı trafik kazasında evli ve bir çocuk annesi 52 yaşındaki Leyla Gökçek isimli kadın yaşamını...

Kapat