Güncel Haber

TÜRSAB’a Yeni Başkan…

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Bodrum Yöre Temsil Kurulu sessiz sedasız bir seçimli olağan genel kurul yaptı. Basının öncesinde haberdar edilmediği seçimde 45 oyun 35’ini alan Brontes Travel’dan Yüksel Aslan Başkan seçildi.

 

İlk olarak,Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da içinde yer aldığı 9’u tutuklu 78 sanığın yargılanmasında,adı gündeme gelen Yüksel Aslan,Tutuklu olarak yargılanmış, dava sonucu beraat etmişti.

Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki TÜRSAB Bodrum ofisinde gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından TÜRSAB Bodrum eski başkanı Sevinç Gökbel, divan kurulunu temsilen TÜRSAB genel merkezinden gelen üyeler ile adaylar Yüksel Aslan ve Tayfun Akdeniz birer konuşma yaptılar.

Daha sonra seçime geçildi. 141 üyesi bulunan TÜRSAB Bodrum Yöre Temsil Kurulu’ndan 45’i seçimde oy kullandı. 45 oyun 43’ünü alan Yüksel Aslan başkan seçilirken, 1 oy geçersiz sayıldı. Diğer aday Tayfun Akdeniz ise 1 oy aldı.

Başkan seçilmesinin ardından Kent Haber’e duygu ve düşüncelerini aktaran Yüksel Aslan, “TÜRSAB genel merkezde kısa süre önce Firuz Bağlıkaya başkan seçildi. TÜRSAB’ın var olan bir yönetmeliği bile yoktu. Firuz Bağlıkaya’nın yönetime gelmesiyle birçok şey değişmeye başladı. TÜRSAB’ın bir yönetmeliği oldu. Bu bölgede de var olan birçok sorun var. Taksicilerle UBER’ciler arasında bir sorun var. Aynı zamanda acentalara da sıkıntı yaratan sorunlar var. Bunun gibi sıkıntıları çözmek için, bölge acentalarının sorunları çözmek için, bu bölgeye daha değişik vizyon katabilecek insanlarla aday olduk. Bizim en büyük şansımız Firuz Bağlıkaya gibi bir başkanımızın olması. Değişim içinden gelen bir acenta sahibi Mehmet Ersoy’un Turizm Bakanı olması. Bunların biraraya gelmesiyle seyahat acentalarının kendi birliğine sahip çıkacağına, turizm ve acentacılığı geliştirecek, faaliyetlerine yeni faaliyetler katabilecek vizyona sahip insanların çalışması ve programıyla TÜRSAB’ı daha da geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Yüksel Aslan’ın Yöre Temsil Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu;

Asil üyeler; 
Barbaros Güneş, Rukiye Dengiz, Hafize Dilek Öz, Gönül Bıdık, Cumhur Kısa ve Mehmet Fakkuşoğlu.

Yedek üyeler; 
Ozan M. Aydemir, Nedim Önal, Suat Akay, Melike Ziylan, Fatih Uygun, Ümit Köksal ve Tufan Suyolcu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’da yaşayacak.

İsveç'te oturan Türk asıllı top model Yasemin Chanella'nın menajeri Marcus Rosendahl, futbol hayatına Bodrum'da devam etmek istiyor. Bodrumspor Store'de Bodrumspor...

Kapat