Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

Arayan Kimdi?

 

“Telefonda ki ses, hal hatırdan sonra haberin kaldırılmasını talep ediyordu” kimdi bu merakınızı gidereceğim, zaman veriyorum açıkladığımda kendini savunacak bahaneyi bulsun diye.

 

Telefon konuşması ;

Ben ; Neden kaldırayım haberde yanlış bir şey mi var?

Arayan ; Yok abi ben onların işini aldım, Bodrum basınına Eylül’de reklam verecekler o nedenle aradım (konuşma nisan 2017 yanlış hatırlamıyorsam).

Ben ; Reklam vereceklerse versinler, ama haber kalkmaz.

Arayan ; Abi durumları zora sokarız.

Ben ; 2015’ten beri takip ediyorum yatırımı o kadar hazırlığım var ve bu haberler devam edecek. Haber çıkınca mı reklam vermek akıllarına gelmiş. Nerede nasıl ve kimin seni tanıştırdığını biliyorum.

Arayan ; Evet abi doğru

Ben ; Basının Bodrum’da önderiymişsin, basınla ilgili işleri sen çözüyormuşsun

Kem küm ifadeleri…

Arayan ; Tamam abi sen bilirsin

Diyerek telefon görüşmesini sonlandırdık. Demek ki kamuoyundan gizlenen bir durum vardı. Büyük bir yatırımcının, yerel haber sitesindeki haberle ne işi olabilirdi, verir mahkemeye yayını durdurur ve yayınlanmış haberi kaldırtırdı. Bunun yerine haberin kaldırılmasının ikna yoluna gidildi.

Daha sonra başkaları devreye girdi şimdilik o kısım bende saklı.

Gel zaman, git zaman kabus gibi sahilde hafriyat yapılmaya başlanınca, tekrar basın ikna turlarına çıkıldı. Kimi ikna edildi kimi edilemedi.

Ne var bunda diyeceksiniz.

Bence de bir şey yok, o tarihten sonra Bodrum Belediyesinin kutlama, anma bayram, seyran zamanlarında verdiği ilanlar, belirli basın kuruluşu dışında özellikle Bodrumhaber.com a verilmedi. (bunada bir bahane bulurlar)

Ne olduğunu söyleyeyim size, beni arayan kişinin Belediye ilişkileri iyi olmalı ki, Belediye’nin reklamlarını engelledi. Demek ki yatırımcı , Belediye ve bu şahıs arasında bir ilişki mevcut. Haberinde kaldırılması isteniyorsa, altıda bir çapanoğlu var demektir.

Ne karıştırıyorlarsa artık, basını bu suça ortak etmeye çalışıyorlar demektir. Kimdi bu telefondaki gizemli kişi ve bu işin içinde ne vardı. Bu kadar büyük bir yatırımcı neye karşılık bedeller ödüyor ve bu bedelleri kim, nereye, nasıl ödüyordu veya ödedim diye…. Pastanın dibini mi yalatıyordu.

Kim ne yaparsa yapsın, ama beni kendine malzeme yapmasın. Doğru bildiğimi yapar geçerim, gerisi teferruat.

Bodrum’un hortumcuları ve pipetçileri…

Sofranın baş yiyicisi olmayan, aç gözlü davetsiz gittiği yerde, gözünü aşa dikip, en azından banmak ister. Aşı yiyemese de, ekmek banıp yemeğin tadını alır, tadı damaklarında kalanlar, sofranın sahibi doydukça kalandan faydalanır, kemikleri sıyırırlar.

Yatırımcı, fazlasını talep eder ama onay almadan işini riske sokmaz. Yürü, kervan yolda sarılır diyerek, imar yolu açma gibi bahanelerle, yatırımcıyı geri dönüşü olmayan yola sokanlar. ”Basınla işlerini bu halleder.” diye yurt dışı fuarlarında tanıştıranlar. O sofranın asli unsuru olmayanlar haksız, hukuksuz yaptığınız işler karşında kim memnun ;

Yatırımcı memnun değil

Halk memnun değil.

Doğa hiç memnun değil.

İstediğini almış olanlar memnun, halkı, basını, yatırımcıyla karşı karşıya getirenler, aradan sıyrılamayacaksınız.

Yaptırdığınız inşaat, yapı ruhsatı projesine uygun mu?

Verdiğiniz yapı ruhsatı; İmar planı, plan notları, yasa ve yönetmeliklere uygun mu? Özellikle emsal

Sahilde yapılan yapılar, verdiğiniz yapı ruhsatına göre mi yapıldı?

Yapı ruhsatına göre yapılmadıysa, ne gibi bir işlem yaptınız? Yapı tatil zaptı var mı? Encümen kararıyla ceza yazdınız mı? Mühür fekki var mı?  3194 sayılı kanunun 32 ve 42.maddelerine göre bütün işlemler tamam mı?

Verdiğiniz yapı ruhsatı, kıyı kanununa uygun mu?

Hali hazır haritalara göre mi verdiniz bina su basman kotlarını, saha kazısı bu kotlara göre mi yapıldı?

Şu ana kadar yapılan hafriyat miktarı nedir? Hafriyat nereye döküldü?

Soruyorum… Yasal olmayan bir şeyin altına imza atmazsa Bodrum Belediyesi, her şey yerli yerinde ise, ne diye araya adam sokup haberin kaldırılmasını istiyorsunuz?

Yasal olarak tekzip, yani yalanlama hakkınız var, yazın bir yazı, ”Yazdıklarınız doğru değil.” diye, açın tüm kayıtlarınızı ve şantiyenizi incelemeye, bakalım.

Tabi bunları yazıyorum, Muğla büyükşehir Belediyesi’ de sinmiş izliyor sanki, al birini vur ötekine, yasal olarak bu şikayetleri denetleme yetkiniz var neden görevinizi yapmıyorsunuz? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da kenardan izliyor. Ne yani Gündoğan Muhtarımı denetleyecek bu işleri.

Bodrum basınının kanaat önderinin kim olduğunu iyice merak ettiniz sanırım. Paylaşacağım karenin içerisinde kendisi var, her ne kadar sırtı dönükse de, o fotoğrafın, yüzü dönük olanını da yayınlayacağım.

 

 

One Reply to “Arayan Kimdi?

  1. aaa!!! valla ben tanıdım, ama sürprizine ve gelecekteki güzel ve tekzip edilemeyecek anlatımına halel gelmemesi için adını, soy adını, mesleğini ve esas mesleğinden çok, çok kazandıran ek mesleğini söylemeyeceğim.Ayrıca şu kadarını söyleyeyim ki, bir zamanlar aynı isimde çok meşhur bir türkücü vardı. Nasıl, bildim değil mi?
    Ama bırak bir süre daha tanımladığın sofra ile oyalansınlar…. Kaynanamın güzel bir lafı vardı evlenenler için “SEN DE ÇIKARSIN O TAHTA, SALINIRSIN BİR KAÇ HAFTA! ” GÖRECEK GÜNLER VAR. DAHA ALDIRMA …..!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Eğlencenin kalbi, Marmaris Barlar Sokağı’nda atıyor

GÖZDE turizm merkezi Marmaris'te eğlencenin kalbi, Barlar Sokağı'nda atıyor. Tatilci ve turistlerin uğramadan geçmediği sokaktaki gece kulübü, bar ve diskolar, programlarıyla...

Kapat