Muğla Haber

Kavaklıdere’deki ilk çilek hasadını Vali Civelek yaptı

 

MUĞLA Valisi Esengül Civelek, Kavaklıdere ilçesinde 15 dönümlük alanda üretimi gerçekleştirilen çileğinin ilk hasadını yaptı.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in daha önce görev yaptığı Yalova ve Kırklareli’de başlattığı, ‘Vali Hanım Çileği’ projesi, Muğla’da da başarıyla uygulandı. Proje kapsamında Kavaklıdere’de 15, Seydikemer’de 10 ve Milas’ta 3 üretici olmak üzere toplam 28 üretici, toplam 28 dekar arazire üretime başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bütçesinden proje kapsamında üreticilere 150 bin adet fide dağıtıldı. Üreticilerden Kavaklıdere’de yaşayan çiftçi Hüseyin Demir’in tarlasında, ‘Çilek Günü’ adlı hasat etkinliği düzenlendi. Programda konuşan Vali Civelek, “Dağıttığımız hibe fidelerle inanıyorum ki üreticilerimizin yüzünü güldüren san andreas türü çilek, daha önce Valilik yaptığım Yalova ve Kırklareli’nde nasıl bir başarı hikayesi oluşturduysa, Muğla’da da başarı hikayesi oluşturacaktır. Bundan sonraki amacımız, üretimin artırılması, üretimin devamlılığı ve verimliliğini sağlamak olacaktır. Projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Vali Civelek tarafından çileğin ilk hasadı yapıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kelebekler Vadisi’ne yoğun ilgi

MUĞLA'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi, 350 metrelik uçurumun başında manzara fotoğrafı çekmek isteyenlerin akınına uğruyor. Faralya Mahallesi sınırlarındaki, 350 metreye...

Kapat