Spor Haber

Bodrumspor Karate Takımının Başarısı

İşitme engelliler federasyonu tarafından Isparta’da organize edilen Türkiye İşitme Engelliler Karate Şampiyonasına Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u Karate takımı altyapısından yetişen Ümit Özçevik 67 kilogramda Türkiye ikincisi, Rıfat Can Şişman 74 kilogramda Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarı kazandı.

Sporculardan Ümit Özçevik, geçtiğimiz yıllarda yapılan Dünya şampiyonasında takım yarışmalarında Dünya Şampiyonu ve kendi kilosunda Dünya üçüncülüğü elde etmişti.

Bu yıl ilk defa Türkiye şampiyonasına katılan Rıfat Can Şişman ise ilk katıldığı yarışmada Türkiye üçüncülüğü kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Rıfat Can, “Türkiye üçüncüsü olduğum için çok mutluyum, çok çalışarak önümüzdeki yıllarda milli takımda yer almak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Daha önceki yıllarda dünya şampiyonası dereceleri olan Ümit Özçevik ise hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu söyleyerek, başarılı olmanın tek yolunun çok çalışmaktan geçtiğini belirtti.

Sporcuların bu başarılı sonuçları almasında büyük emekleri olan antrenörleri ve Bodrum Gençlik ve Spor İlçe müdürü Fatih Uzunlulu “Sporcularımız Türkiye Şampiyonası’nda güzel sonuçlar alarak bizleri gururlandırdılar. Aynı başarıyı milli takımlarımızda da göstermeleri için antrenmanlarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İstinat duvarını tuvale dönüştürdüler

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, karayolu üzerinde yer alan 147 metre uzunluk ve 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarı, Kamusal Alanda Sanatsal Topluluğu...

Kapat