Güncel Haber

Valiliklere yazı gönderildi

 

Bodrum gibi turizm bölgelerinde yasa dışı işlemlerle turizme zarar veren faaliyetlerde bulunan işletmeler TÜRSAB’ın yetkilerinin artırılması ile birlikte engellenecek.

 

Batı Akdeniz Gazetesi’nin haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet N. Ersoy imzalı genelge 81 il valiliğine gönderildi. TÜRSAB, müşteriyi aldatan ve ülke turizmine zarar veren, belgelerini amacı dışında kullanan Seyahat Acentalarını, bundan sonra tek başına denetleyebilecek.

TÜRSAB, yayınlanan genelge ile yasaya ve yönetmeliklere aykırı davranan seyahat acentalarının, savunmalarını alarak “doğrudan belge iptali” istemi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iletebilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün yeni genelgesi 81 il valiliğine gönderildi. Yönetmeliğin TÜRSAB’a tanıdığı yetki ile turizme zarar veren faaliyetler içinde olduğu tespit edilen Seyahat Acentalarının, işletme belgesi iptal edildikten sonra benzeri veya andıran isimlerle belgenin başka bir kişi veya kurum tarafından yeniden alınması da mümkün olmayacak.

Valiliklere yazı gönderildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 27 Temmuz Cuma günü yayınladığı genelge 81 il valiliğine dağıtıldı.

Yönetmeliğin TÜRSAB’a tanıdığı yetki ile turizme zarar veren faaliyetler içinde olduğu tespit edilen seyahat acentelerinin, işletme belgesi iptal edildikten sonra benzeri veya andıran isimlerle belgenin başka bir kişi veya kurum tarafından yeniden alınması da mümkün olmayacak.

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede, kararın amacı “Ülke turizmine zarar verici faaliyette bulunan acentelere dönük denetimler ve denetimlere ilişkin idari işlemlerin hızlı etkin bir şekilde sonuçlandırılması önem arz etmektedir” şeklinde açıklandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Muğla bütçeden yeterli payı neden alamıyor?

‘’Muğla genel bütçeye yaptığı katkının ancak yüzde 17’sini yatırım olarak alabiliyor.’’ CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM tatile girmeden meclis...

Kapat