Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

Arayan Başdanışman mı?

 

Yaşam bir tiyatro sahnesine benzetilebilir. Her insanın bir rolü vardır , sırası gelen oyununu oynar ve çekilir kulise, sahnede oyuncuların her birinin mutlak bir önemi vardır. Kolay değildir tiyatro sahnesinde oyuncu olmak yaşamdaki gibi. Yaşam sahnesinde yer almak için, 500 milyon spermden birinci gelen olmalısın.

Sonuca baktığımızda hepimiz milyonlarca kardeş sperm arasında birinci olup varlığımızı korumuşuz, diğerlerinin yaşamları son bulmuş. Hayatın olağan akışı diyerek orada olup bitenleri pek incelemeyiz. Merak edilmez, ne dümenler çevirerek, kardeşlerimizi satarak birinci olup hayata geldik diye.

Satış ve pazarlama eğitimi alanlar bu konuları iyi bilirler, nede olsa ilk sınavı birincilikle bitirip, mektebini de okudukları için, işin ehli sayılırlar.

Son yazımın konusu üzerine her hangi bir yanıt gelmedi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi yazılanları kanıksamışçasına,”Adam sende, bunlar her belediyede oluyor ne olacak ki” dercesine yada ”İşin içine girersek elimizde kalır nemize lazım” düşüncesiyle mi hareket ediyorlar bilmiyoruz.

Lakin Bu Ülkede Adalet Geç Yürür, Güç Yürümez.

Bodrum Türkbükü Mahallesinde Besa inşaat A.Ş. nin yatırımı olan THE BO VİERA projesi ile ilgili yaptığımız haber için, haberin yayından kaldırılmasını, bunun karşılığında reklam verileceğini talep eden kişinin kim olduğunu açıklayacağımı yazmıştım,

Besa İnşaat A.Ş nin toplantı salonunda, Bodrum yatırımının görüşüldüğü toplantının sosyal medyada yayınlalan fotoğrafını sizlerle paylaşmıştım. Yüzü tam olarak görünmüyordu ancak okurlarımızdan çoğunun yaptıkları tahmin doğru çıkmıştı.

İnsanlar  ekmek parası kazanmak için işyeri açıp , işlerini yapabilirler bundan daha doğal bir şey olamaz.  Ancak iştigal konularından çıkıp, başka alanlarda kendilerini güç olarak gösterip, istedikleri gibi cirit atabileceklerini sanıyorlarsa, yanılıyorlar.

Besa inşaat A.Ş nin, yasal olmayan bir şekilde başlattığı kazı ve dolgu işlemleriyle beraber, sahildeki yapılaşmasının üzerini örtmek için kolları sıvamadan önce yine sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafı sizinle paylaşıyorum…

Adama demezler mi bu “Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu”

Fotoğraftaki yer Kisebükü ( mavi yolculuk yapan teknelerin uğrak yeri ayrıca 1. Derece arkeolojik sit olarak bilinmektedir)

“Adam bu yerin tahsisini yapmış yerine küme otel yapacakmış”  diye yazıyor. Burada ki adam dediği; Yeni Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Ersoy.

Ve hızını alamıyor” İşte Bodrum’un Cevabı” “direnkisebükü” adlı bir kampanya başlatıyor, sanıyor ki arkasından Moğol Ordusu  gelecek.

Ne gelen var, ne giden…Bir yorum,105 beğeniyle kapatıyor durumu. Demek ki yaptığı kampanyalar bir işe yaramıyor. Başkan Kocadon’ a duyurulur.

Kocadon demişken aklıma geldi sormadan edemeyeceğim..

Bu muhterem sizin başdanışmanınız mı?

Başdanışmanınızsa, ne danışıyorsunuz?

Başdanışmanınızsa, aylık ne maaş alıyor ve bu ücreti nereden ödüyorsunuz?

Diğer danışmanlarınız, bu danışmanınıza mı bağlı çalışıyor?

Başdanışmanınız değilse, basına başdanışman olarak verdiği beyanatları hiç yalanladınız mı?

Bodrum Belediyesinde Danışman ve Koordinatör olarak atadığınız kaç danışman ve koordinatör mevcut?

Danışmanlarınızın, iştigal konuları nedir ve ne danışıyorsunuz,?Kaç tanesine oda ve makam aracı tahsis ettiniz?

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Ersoy’un firmasına tahsis edilmiş Kissebükü, Bodrum için yeni bir konu değildir. Bodrum Belediye Başkanı’nın, Başdanışmanı sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafla, neyi söylemeye çalıştı.

Çevreci, ekolojist, doğa dostu desen ;

Besa İnşaat A.Ş’nin Türbükü yatırımı The BO ViERA’yı neden paylaşmadığını merak etmişsinizdir,

Örneğin “dirençetili” işte Bodrum’un cevabı diyebilirdi en azından.

yada

Bodrum Yalı Çiftlik Tavşan Burnunda Astay Mesut Toprak ve Halikarnas AŞ ortaklığı tarafından yapılan “Four Seasons Resort Bodrum” projesi için

“Direntavsanburnu” ve BODRUM’un CEVABI diyebilirdi… ( bu bölüm gelecek yazımda)

Neyi Tercih Etti

“Direnbesa” “direnefebezci” “dirensalihbezci” “direnbodrumbelediyesi” “direntaneruslu” “direnimarmüdürvekili”

Ve

“direntavsanburnu” “direnhalikarnas” “direnmesuttoprak” “direnastay”

Yani

“Direnburak” “direnozay” “direnbaskan”

Sis bulutu ortadan kalkınca ,her şey gün yüzünü görecek elbet, Sayın Başdanışman Özay Kartal…

Devam edecek….

 

One Reply to “Arayan Başdanışman mı?

  1. Bazı sorulara yanıt verebilirim,
    Danışmanların hepsi Baş(!) Değilse birbirlerine düşerler.
    Ne danışacak? Onların bildiğini o da biliyor zaten. Ne kadar aldıklarını bilmiyorum ama nereden ödendiğini galiba biliyorum. Onca yazmama rağmen yanıt alamadım. Demek ki, bildiğim doğruymuş…Baş danışman her şeye şeydir. Pardon yani karışır. Biri hariç diğerlerinin Belediye ile ilgileri yok zaten. Hariç olanın yaşadığı da karyer nedeniyle önemli ölçüde yardımcı olduğu biliniyor. Ayrıca kadim dostluğun da elbette etkisi yadsınamaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Gümüşlük’te festival genç müzisyenlerle başladı

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Kumda” başladı. Sistem A.Ş’nin Eğitim Sponsorluğunda gerçekleşecek olan Kumda konserleri, Gümüşlük sahilindeki Toprak Evde Kontrbas...

Kapat