Güncel Haber

Bloggerların bir sonraki durağı Bodrum olacak.

 

İZMİR’in ‘turizm cenneti’ ilçesi Çeşme’ye bağlı Alaçatı Mahallesi’ne gelen Arap 8 blogger, rehber eşliğinde gezerek, çekim ve söyleşiler yaptı. Bloggerların bir sonraki durağı Bodrum olacak.

 

Hava yolu şirketince İzmir’e direkt sefer koyulmasının ardından Arap turistlerin dikkati, İzmir’in Çeşme ve Muğla’nın Bodrum ilçelerine yönelirken, Çeşme’ye gelen Arap 8 blogger da Çeşme’nin Alaçatı Mahallesi’ni gezdi. Arap bloggerlar, turistik ilçede çekim ve söyleşiler gerçekleştirdi. İzmir Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Macit Şaşzade, Arap bloggerlara rehberlik yaparak, Çeşme hakkında

Sosyal medyada çok sayıda takipçisi bulunan 8 Arap Blogger, İzmir’in turizm ilçesi Çeşme’yi ve adından da adından çok söz ettiren Alaçatı Mahallesi’ni rehber eşliğinde gezerek çekim ve söyleşiler yaptı. Yapılan direk seferlerin ise Çeşme ve Bodrum gibi önemli kentlerin turizmine olumlu yönde katkı yapması bekleniyor.
AİR Arabia Hava Yolları’nın İzmir’e direk sefer koymasının ardından Arap turistlerin dikkati İzmir, Çeşme ve Bodrum’a yönelirken, Çeşme’ye gelen 8 Arap Blogger da Alaçatı ve Çeşme’yi gezerek, çekim ve söyleşiler gerçekleştirdi. İzmir Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Macit Şaşzade, Arap Blogger’lara rehberlik yaparak, Çeşme ve Alaçatı hakkında bilgi verdi.

İzmir Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Macit Şaşzade, Air Arabi Hava Yolları’nın İzmir’e direk uçuşlara başlaması nedeniyle Arap turistlere İzmir, Çeşme ve Bodrum’u tanıtmak istediklerini söyledi. Davet ettikleri 8 Arap Blogger’a rehberlik yaptığını belirten Şaşzade, “Alaçatı’nın bütün sokaklarını gezdik. Blogger’lar Alaçatı’ya hayran kaldılar. Sokakların ve Alaçatı’nın tarihi evlerinin hem fotoğraflarını çektiler hem de video kaydını aldılar. Bu arada bazı söyleşiler de gerçekleştirdiler. Yoğun programımız devam ediyor. Sörf bölgesini gezdikten sonra Çeşme’ye gideceğiz” dedi.

Blogger’ların sayfalarında yazacakları yazılarla, yayınlayacakları fotoğraf ve videolarla Alaçatı ve Çeşme’yi tanıtacaklarını ifade eden Şaşzade, “İnşallah bu gezilerin arkası gelecek. Bu tanıtım gezisine katılan Blogger’ların çok ciddi sayıda takipçileri var. Air Arabia Hava Yolları’nın İzmir’ direk uçuş koymasının ardından bu tanıtımı gezisini düzenledik. Önce burayı oraya tanıtacağız. Daha sonra Türk turistlerin de o bölgeye uçmaları için tanıtımlar yapacağız.

ilgi verdi.

İzmir Rehberler Odası Başkan Yardımcısı Macit Şaşzade, Arap turistlere Çeşme ve Bodrum’u tanıtmak istediklerini söyledi. Davet ettikleri Arap 8 bloggera rehberlik yaptığını belirten Şaşzade, “Alaçatı’nın bütün sokaklarını gezdik. Bloggerlar Alaçatı’ya hayran kaldılar. Sokakların ve Alaçatı’nın tarihi evlerinin hem fotoğraflarını çektiler hem de video görüntüsü aldılar. Bu arada bazı söyleşiler de gerçekleştirdiler. Yoğun programımız devam ediyor. Sörf bölgesini gezdikten sonra Çeşme’ye gideceğiz” dedi.

‘HER TURİSTE İHTİYACIMIZ VAR’

Bloggerların internet üzerindeki kişisel sayfalarında yazacakları yazılar, yayınlayacakları fotoğraf ve videolarla Çeşme’yi tanıtacağını vurgulayan Şaşzade, “İnşallah, bu gezilerin arkası gelecek. Bu tanıtım gezisine katılan bloggerların çok ciddi sayıda takipçileri var. Önce burayı oraya tanıtacağız daha sonra Türk turistlerin de o bölgeye uçmaları için tanıtımlar yapacağız. İstanbul’dan sonra İzmir, Çeşme ve Bodrum’u Arap turistlere tanıtarak, gelmelerini sağlamaya çalışacağız. Dubai, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri’nden buraya çok sayıda turist getirmeyi hedefliyoruz. Arap turistler, buraya gelmeye başlamışlardı. Daha çok Arap turistin gelmesi çabası içerisindeyiz. Kısa zamanda bu çabalarımızın sonuç vereceğini umuyoruz. Avrupalı turistin azaldığı bir dönemde, gelecek olan her turiste ihtiyacımız var. O amaçla koşturuyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CHP’de Dayanışma Yemeği

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Dayanışma Yemeği’nde Muğlalı parti üyeleri, belediye başkanları ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP...

Kapat