Güncel Haber

CHP’de Dayanışma Yemeği

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Dayanışma Yemeği’nde Muğlalı parti üyeleri, belediye başkanları ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun bir araya geldiler. Dayanışma yemeğinden çıkan ortak mesaj ise parti içi birlik ve beraberlik oldu.

Muğlalı CHP üyeleri, Milas İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Geçtiğimiz salı akşamı Havuzbaşı Restoran’da yapılan dayanışma yemeğine; Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Süleyman Girgin, Av. Burak Erbay, Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, ilçe teşkilatı yönetimleri, belediye meclis üyeleri, oda ve STK temsilcileri, mahalle muhtarlarının yanı sıra çok sayıda parti üyesi katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, tüm Muğla’yı bir bir ziyaret ettiklerini söyleyerek dayanışma yemeğine katılan herkese teşekkür etti ve ilçe yönetim kurulu üyelerini, partili yöneticileri sahneye davet etti. Çöllüoğlu daha sonra kürsüye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı davet etti.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Başarılı ve yerinde bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Milas ilçe örgütü; çalışkan, üretken ve sonuç alan bir ilçe örgütüdür. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden, sıkıntıları ve çelişkileri değil de emeği üretimi ön plana çıkaran bir örgüttür. Bu nedenle sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Ekonomik sıkıntılara rağmen Milas Belediyesi’nin üretken bir belediye olduğunu ifade eden Tokat, “Türkiye’de, köy sayısı en fazla olan ilçelerden biri olması itibariyle gerek merkezde, gerek kırsalda ekonomik sıkıntılarına rağmen iyi hizmet üretmeye gayret gösteren, bu anlamda da çevrenin takdirini kazanan bir belediyedir ve aynı zamanda Milas Belediyesi, ilçe örgütü ile de uyumlu bir belediyedir. Bugüne kadar bir sıkıntı ya da çelişki yaşayan bir belediye değildir. Bu sebeple, önümüzdeki süreci iyi götürmek ve iyi sonuç almak adına ilçe örgütümüzle, belediyemizle var gücümüzle çalıştığımızı ve en iyi sonucu almak için uğraştığımızı hepinizin özellikle bilmesini istiyorum. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yoktur.Genel merkezimizin de bu çerçevede değerlendirmesini, bilmesini istiyoruz. Sizleri hep birlikte görmekten son derece mutlu olduğumu belirmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Tokat’ın ardından söz alan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Herkes şunu iyi bilsin! Cumhuriyet Halk Partisi; kadınıyla, genciyle, ilçe başkanıyla, il başkanıyla, örgütüyle, belediye başkanlarıyla, genel başkanı ve genel merkez yöneticileriyle dipdiri, dimdik ayakta olacaktır ve bu partinin içine AKP’nin el uzatmasına hiçbir zaman müsaade etmeyecektir.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan ise, “Ev sahibi olarak çok kısa bir zaman alayım. 9,5 sene ilçe başkanlığı yaptım. Bu süre zarfında beraber çalıştığım yönetim kurulu üyeleri olmak üzere belediye başkanları ve parti üyelerine çok teşekkür ederim.” dedi.

Özcan sözlerini, “Cumhuriyet Halk Partisi, tek adam yönetimine karşı direnen tek kaledir. Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka direnecek kale yoktur. Bu nedenle birlikteliğimizi ve gücümüzü hep birlikte ve sürekli olarak, bu iktidar gidene, biz iktidar olana kadar sürdürmeliyiz.” diyerek sonlandırdı.

Özcan’ın ardından konuşan Burak Erbay, “Saldırılarda nasıl ki milletvekillerimizle kol kola girerek, insanların gözaltına alınmasına engel olduysak, bundan sonra da Cumhuriyet Halk Partisi olarak karşılarına dikilecek, elimizden geleni yapacağız. Zorlu bir süreç bekliyor bizi. Kimi zaman istediğimiz sonucu alamasak da ülkeyi terk edip gidecek halimiz de, eve kapanacak halimiz de yok. Dolayısıyla mücadele etmemiz gerekiyor.Hep beraber ülkemize sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü bizim Uğur Mumcu’ya, Ahmet Taner Kışlalı’ya, Berkin Elvan’a, en önemlisi Mustafa Kemal’e sözümüz var. Bundan sonra da omuz omuza mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Süleyman Girgin ise, ‘Kanal İstanbul’ projesi ile ilgili hükümete eleştirdi. Girgin, “‘Cambaza bak, cambaza bak’ derken, paketin içine Kanal İstanbul’u sıkıştırdılar ve kamuoyunda da tartışılmasını engellediler. Kimine göre 30, kimilerine göre de 40-50 milyar dolardan bahsedilen Kanal İstanbul projesi, bir rant projesidir. Bunun tartışılması, bedelli askerlik tartışmaları arasında kaynatıldı. Madem bu kadar paramız var, neden fabrikalar yapmıyoruz? Tarıma ve hayvancılığa niye bu parayı harcamıyoruz?Üstelik bu Kanal İstanbul Projesi, yap-işlet-devret modeliyle yapılacakmış. Yani şimdiye kadar yatmadığımız hastanelere ödediğimiz, geçmediğimiz köprülere ödediğimiz parayı bundan sonra da geçmediğimiz kanallar için ödeyeceğiz.” dedi.

“YENİDEN ENERJİMİZİ TOPLAYIP YOLA ÇIKALIM”

Milletvekillerinin konuşmasının ardından söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Milas ilçe örgütünü kutluyorum. Öyle bir zamanda bu toplantıyı yaptılar ki, hepimizin ihtiyacı olan bir araya gelmek, biraz halleşmek ve sohbet etmek… Bir arada olmaya en fazla ihtiyaç duyulduğu bir anda bizi bir araya topladılar. Zamanlama açısından son derece doğru bir karar. Bu anlamda ilçe başkanına ve ilçe örgütüne teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Gürün sözlerini, “Yerel seçimler için yeniden enerjimizi toplayıp yola çıkalım. Çünkü süreç çok önemli ve bundan sonra siyaset yapmak çok daha zor olacak. Yeni bir rejim var ve o rejimi tek başına temsil eden bir güç var. Çok büyük bir yetkiye sahip… Her türlü şey ile karşılaşabiliriz. Bu anlamda birbirimize güvenmeye, dayanışmaya ve birlikteliğe ihtiyaç var. Bunu yapacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde de Cumhuriyet Halk Partisi Muğla örgütü yine büyük bir başarının altına imza atacak.Yolunuz açık olsun.” diyerek sonlandırdı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ise, “24 Haziran seçimlerinden sonra gündemimizde olmaması gereken bir kurultay süreci yaşıyoruz. Bu kurultay sürecini bir süre izledikten sonra il başkanları olarak Ankara’da toplandık. Ankara öncesinde ise tüm ilçe ve belediye başkanlarının görüşlerini aldım. 59 il başkanının katıldığı toplantıda, bu kurultayın olmaması gerektiğini, sosyal medya üzerinden hemen her gün partimizin tartışılmasının doğru olmadığını belirttik. Bunların bir an önce son bulmasını arzu ettiğimizi vurguladık. Hepimiz bilmeliyiz ki Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kuruluş ve kurtuluş partisidir.Bu parti hiçbir zaman teslim olmayacaktır. Bugün ülkemizde, Cumhuriyet rejimi yıkılmış, ‘Tek adam’ rejimi başlamıştır ancak hayat devam ediyor. Hayat devam ettiği müddetçe mücadelemiz de devam edecektir. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Diren Milas, Diren Muğla ve Diren Türkiye diyorum.” şeklinde konuştu.

Son olarak CHP’li parti üyelerine seslenen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Düşünün, daha YSK resmi seçim sonuçlarını açıklamadan maalesef bir kurultay süreci ile karşı karşıya kaldık. Aslında gönül isterdi ki öncelikle seçim sonuçlarını kendi içimizde tartışalım, değerlendirelim, nerde eksik yaptık, doğrularımız neydi. Öncelikle bunları sağlıklı bir şekilde yaptıktan sonra elbette delegemizin vereceği karara saygı gösterir ve gereğini yapardık. Çünkü yenilik, çünkü değişim her zaman iyidir. Kimse de yeniliğin ve değişimin önüne geçemez. Zaten ne sayın genel başkanımızın, ne de partimizdeki üst düzey organların böyle bir niyeti yok. Maalesef hemen seçim sonrası partimizde, içe dönük bir mücadele başladı.” dedi. Torun sözlerini, “Bizler de o karara saygılıyız ama karar ne olursa olsun mutlaka bir arada olmaya, bu yolu birlikte yürümeye mecburuz. Ne yazık ki, ‘imza atanlar, atmayanlar’ diye bir ayrışmayı da bu süreç ortaya çıkardı. Bunu, sonuç ne olursa olsun telafi etmek zorundayız. Çünkü her an erken bir yerel seçim ile karşı karşıya gelebiliriz. İster erken, isterse vaktinde olsun, o seçimlere bugünden hazır olmalıyız ve mutlaka yerel seçimlerde daha çok belediye kazanarak, yerelde iktidar olmalıyız. Asla moral bozmak yok. Motivasyonumuzu kaybetmek yok. Asla yılmak yok. Cumhuriyeti kuranlar, bu ülkede demokrasiyi getirmek için mücadele verenler yılmadı, biz de yılmayacağız.” diyerek sonlandırdı.

Yapılan konuşmaların ardından CHP’ye yeni katılan üyelere rozet takma töreni gerçekleştirildi. Rozet töreninin ardından milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe yöneticileri ve partiye yeni katılan üyeler; hep birlikte pasta kesti. Dayanışma gecesi, çalınan müzik eşliğinde eğlenceyle tamamlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Arkeoloji dünyasında heyecan yarattı.

İnsanlık tarihinin kesintisiz olarak yaşandığı ender yerlerden olan Milas’ta bulunan yuvarlak tabanlı ilginç bir tarihi yapı, arkeoloji dünyasında heyecan yarattı....

Kapat