Güncel Haber

Bodrum’da 467 polisin katılımıyla huzur uygulaması yapıldı. 

 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Bodrum İlçe Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla Gümbet Barlar Sokağı’nda huzur uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamaya katılan 467 polis, grup halinde barlar sokağına girdi. Polisin mekanlara girmesiyle eğlence mekanlarının müzikleri durduruldu.

2 narkotik köpeğinin de katıldığı huzur uygulamasında eğlence mekanları didik didik edildi. Mekanlardaki 3 bin 472 kişiye tek tek kimlik sorgulaması yapan ekipler, mekanlarda satılan içkilerin sahte veya kaçak olup olmadığını da kontrol etti.

Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Akçal ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu’nun da bizzat takip ettiği uygulamada aranan 27 şahıs yakalanırken, denetimlerde 4 adet ruhsatsız silah, 20 gram esrar maddesi ve 15 adet ecstacy hap ele geçirildi.

Uygulamadan barlar sokağı esnafı da memnuniyetini dile getirdi. Levent Akbulut isimli işletmeci, “Mekan işletmecisi olarak biz bunu özellikle sayın valimizden ve kaymakamımızdan rica ediyoruz. 15 günde bir, ayda bir böyle uygulamaların yapılması gerekiyor. Bodrum’a her taraftan turist geliyor. Eğlence sektöründeyiz, herkesi eğlendirmeye çalışıyoruz ama uygulamalarda kimin ne olduğu ortaya çıkıyor. Bu uygulamalarla Bodrum daha güvenli bir yer oluyor. Biz bunun daha sıklıkla yapılmasından yanayız” dedi.

Uygulama, yaklaşık 2 saat sürdü.

Muhabir: Hamdi Yörür

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. 

Milas-Bodrum karayolu üzerinde Adabükü Kavşağı’nda iki otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. Milas’tan...

Kapat