Güncel Haber

CHP’de yaşanan olağanüstü kurultay tartışması

 

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan gazeteci-yazar Fikret Karataş ve Mustafa Gündoğ, CHP’de yaşanan olağanüstü kurultay tartışmaları ve Bodrum’a yansımaları üzerine görüşlerini açıkladılar.

24 Haziran seçimlerinin hemen ardından başlayan ve Muharrem İnce yanlısı muhaliflerin başlattığı seçimli olağanüstü kurultay talebi üzerine yaşanan polemikler ve tarafların kamuoyuna yaptığı açıklamalar ülke gündemine bomba gibi düştü.

Her zaman olduğu gibi Açık Görüş’de de bu sıcak gündem de masaya yatırıldı ve iki konuk yazar gelişmeler ve bundan sonra yaşanabileceklere ilişkin fikirlerini izleyicilerle paylaştılar. Hem Genel merkezin, hem de muhaliflerin parti içi iktidar mücadelesi verdiklerini söyleyen konuklar, bu anlamsız ve gereksiz mücadelenin sonuçta iktidar partisinin işine yaradığını iddia ettiler.

Seçimlerin hemen ardından Kılıçdaroğlu’nun bir kurultay kararı alması halinde bu tartışmaların hiç yaşanmayabileceğinin vurgulandığı konuşmalarda, muhaliflerin ”bu bir kadro hareketidir” diyerek aslında gerçek niyetlerini ortaya koyduklarını, burada amaçlananın partiyi bir ekip adına ele geçirmek olduğunu savunan Fikret Karataş; Bodrum’da Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Muğla büyükşehir belediyesine koştuğunu ancak CHP’den aday olma ihtimalini kendisinin yok ettiğini söyleyerek, Kocadon’un belki de AK Partiden aday olabileceğini iddia etti.

Mustafa Gündoğ da yaptığı konuşmada, Başkan Kocadon’un daha ilk günden parti örgütleriyle kavgaya tutuşarak yanlış hamleler yaptığını, zaten CHP’yi hazmedememişti algısını pekiştiren yaklaşımlarıyla adaylığını zora soktuğunu iddia etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
 Teff unu nedir? Teff çayı nasıl yapılır? 

Teff unu, muazzam bir tada sahip olan, hamur işi gıdaların hepsinde kullanılabilen ve teff bitkisinden elde edilen un çeşididir. Bu...

Kapat