Güncel Haber

Kocadon’la Yıldızımız Barışmayacak.

 

Magazinel gazeteci (!) Ayşe Özyılmazel, Bodrum Belediyesi’ne ve Başkan Kocadon’a fena taktı! Daha önce Bodrum’u pek çok kez köşe yazılarına malzeme yapan Ayşe Özyılmazel, bu kez de Bodrum Belediyesi’ni hayvan düşmanı ilan etti. Geçtiğimiz günlerde Bergüzar Korel’in instagram hesabından yayınladığı ‘Plaja hayvan giremez’ uyarısını köşesine taşıyan ünlü gazeteci, Başkan Kocadon’la yıldızının barışmayacağını yazdı, Başkan’a ve Bodrum Belediyesi’ne adeta verdi veriştirdi. İşte o yazı:

 

“Tutmayınca tutmuyor işte; anladım ki, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la yıldızımız barışmayacak.

Bodrum’un dört bir yanındaki çöpler, güvenlik sorunları, kontrol edilmeyen işletmeler, düzensizlik, kuralsızlık, mafyacılık, Bodrum’un başı boş bırakılmışlığı derken, şimdi de nur topu gibi köpek düşmanlığımız çıktı.
Halk plajlarında Bodrum Belediyesi imzalı, ‘Sahilde evcil hayvan gezdirmek ve denize sokmak yasaktır’ tabelaları asılmış. Peki soruyorum: Sebep?

HALK PLAJI HERKESIN

Hangi medeni ülkede böyle bir yasak olabilir ki? Avrupa’da, Amerika’da parklarda, sahillerde gezmeyi bırak; köpeğinle en şık restoranlara, alışveriş merkezlerine, dükkanlara, kafelere giriyorsun.

Bir köpek, karşıdan karşıya geçerken tüm trafik duruyor. İnsanlardan önce hayvanlara saygı gösteriliyor.

Restoranlarda sana su vermeden önce, köpeğine su ve mama getiriyor garsonlar.
Mağazaların, kafelerin önünde ille de köpekler için su kapları var. Medeniyet, hayvan sevgisi, insanlık böyle bi’ şey çünkü.

Bu dünya; hunharca tüketmesi için insanoğlu denen vahşi yaratığın malı değil çünkü.

Köpek girince deniz mi kirleniyor?

Siz mikrop mu kaptığınızı zannediyorsunuz yoksa?

Köpekler sahiplerinin can dostudur, çocuğudur, arkadaşıdır, her şeyidir… Ne demek ‘Sahilde evcil hayvan gezdirmek yasaktır’? O zaman sen köpeği olana ‘Denize girme, sahilde gezme’ emri vererek, onun hakkını da elinden alıyorsun.
Sanırsınız, tasma takıp timsah gezdiriyoruz!

Ama köpekleri zehirlemek serbest, köpekleri tekmelemek, dövmek serbest. Köpekleri aç bırakmak, sahiplenip sonra sokağa atmak, barınaklarda rezil koşullarda yaşatmak serbest, öyle mi Sayın Kocadon?
Sahilleri pisletmek, çöpleri yere atmak, denize atıklar salmak yasak değil, değil mi

Sayın Kocadon?

Halk plajlarını mafyaların gasp etmesi, haraç kesmesi de serbest değil mi?
Sevgisizlik, canlılara saygısızlık, bu kıt kafalar bizi gram ileri götürmeyecek. Hadi imkanı olan, köpeklerini alıp X Beach gibi hayvan dostu, şahane özel plajlara gidebilir. Ama siz vatandaşın, hayvan dostlarıyla halk plajlarını kullanma hakkını elinden alamazsınız. Tabii siz, yakında denizde yüzen balıklara da karışırsınız.
Bodrum Belediyesi’ni ve bu kararını protesto ediyoruz.

NOT 1
Bodrum Belediyesi’nin Instagram hesabına, günlerdir bu konuyla ilgili yüzlerce yorum yağarken, suskunluklarını korumaları ve tek bir satır açıklama yapmamaları da manidar.

NOT 2
Yazı baskıya girerken Bodrum Belediyesi’nin açıklama yapacağını öğrendim. Mavi bayraktan dem vuracaklarmış. Ama bu geç kalınmış açıklamanın da bizi tatmin edeceğini zannetmiyorum. Fikrim sabit.

 

One Reply to “Kocadon’la Yıldızımız Barışmayacak.

  1. Şu kist hidatik hastalığını ve nedenlerini anlatacak bir sayın doktor arıyoruz……Sokak köpeklerinin önemi herhalde o zaman anlaşılacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
‘Hayvanlar ve Biz’

Zihinsel engelli bireylerin hazırladıkları 'Hayvanlar ve Biz' sergisi Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle açıldı. İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı...

Kapat