Güncel Haber

Günlük kiralık evlere 2,3 milyon lira ceza!

 

Türkiye genelindeki günübirlik kiralık evler denetlendi. Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde 81 il emniyet müdürlüğü tarafından eş zamanlı olarak ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde otel gibi kullanılan günübirlik evlere yönelik denetlemelerin beşincisi gerçekleştirildi.

 

Asayiş Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan denetimlerde genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk taşıyan unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi ile yakalanması, kayıt dışı ekonomi ile mücadele edilmesi ve terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyetlerinin engellenmesi amaçlandı.

8 bin 165 ev kontrol edildi, 2 milyon 382 bin 254 TL ceza verildi

Sputnik News’in haberine göre; denetim 1.323 ekim ve 4 bin 53 personelin katılımıyla yapıldı. Denetimlerde, Kimlik Bildirim Sistemi’ne kaydedilen veya yapılan araştırmalarda günübirlik ev olabileceği değerlendirilen 8 bin 165 ev kontrol edildi. 10 ev kayıt altına alındı ve yasaya aykırı faaliyet gösteren 68 ev kapatıldı.

1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu’na muhalefet etmekten 543 ev sahibine toplam 2 milyon 382 bin 254 lira idari para cezası kesildi. Denetimlerle haklarında yakalama kararı olan 36 kişi yakalandı ve vize ihlali yapan 15 yabancı uyruklunun sınır dışı edilmesi için işlemler başlatıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Müteahhitler Birliği Temmuz 2018 Analizini Açıkladı

Türkiye Müteahhitler Birliği Temmuz 2018 İnşaat Sektörü Analizi’nde, seçim sonrası uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde ekonomi yönetiminin tek elde toplanmasının memnuniyet...

Kapat