Muğla Haber

Jandarmadan motosiklet sürücülerine eğitim

 

MUĞLA’nın Marmaris ve Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, ‘Kaskımla güvendeyim’ adı altında motosiklet sürücülerine eğitim verdi.

Jandarma Trafik Timleri’nde görevli eğitmen astsubaylar, Marmaris’in kırsalındaki Turunç ve Bozburun, Milas’ın Güllük Mahallesi’nde motosiklet sürücülerine eğitim verdi. Teorik olarak bilgi verilmesinin ardından otosiklet sürücülerine trafiğe kapalı alanda uygulamalı olarak da eğitim verildi. Eğitimde katılımcılara, kask, eldiven, dizlik ve dirseklik kullanımının önemi, araçların mekanik aksamlarının kontrol edilmesi de anlatıldı. Sürücülere, fosforlu yelek kullanmasının önemi, motosiklet kazalarının nedenleri ve güvenli kullanım için uyulması gereken konuların anlatıldığı kitapçık dağıtıldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Muğla İl merkezi ve 13 ilçesinde her ay iki defa ‘Kaskımla güvendeyim’ adı altında yapılacak eğitimlerde motosiklet kazalarının en aza indirilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), DHA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Emeklilik yaş sınırı için kanun teklifi

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, TBMM Başkanlığı'na emeklilik yaş sınırının değiştirilmesi için kanun teklifi verdi. İYİ Parti Muğla Milletvekili...

Kapat