Güncel Haber

Bodrum’da gözaltına alındılar… 

Gümbet Değirmenler Mevkiinde kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine kimlik vermeyi reddeden Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu Bodrum’da gözaltına alındı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen Nuriye Gülmen, 324 gün açlık grevi yapmış, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı. Daha sonra tahliye edilen Gülmen, OHAL Komisyonu tarafından işe iade edilmeyince açlık grevini sonlandırmıştı.

Önceki akşam Twitter’dan bir paylaşım yapan Halkın Hukuk Bürosu, müvekkilleri Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu’nun Gümbet Değirmenler mevkiinde kimlik kontrolü yapan polis ekiplerine kimlik vermeyi reddettiği için gözaltına alındığını duyurdu.

Geceyi gözaltında nezarette geçiren Gülmen ve Dersulu’nun sabah saatlerinde adliyeye sevk edildiği ve adliyedeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İkinci etabına başladı. 

Bodrum Belediyesi Bodrumspor üç günlük aranın ardından Ayfonkarahisar kampının ikinci etabına başladı. B.B.Bodrumspor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında son çalışmalarını gerçekleştireceği...

Kapat