Güncel Haber

Büyükşehir Belediye Otobüs Seferleri İptal Edilsin

 

Bodrum Şoförler Odası tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na 7 Ağustos tarihinde verilen dilekçe ile Bodrum’daki ulaşım ücretlerine %25 zam istenirken, büyükşehrin belediye otobüslerinin de seferlerinin iptal edilmesini talep edildi.

 

Bodrum Şoförler Odası, ÖTTA kapsamında dönüşüme dahil olan üyelerin mağdur olduklarını ve bu mağduriyetin giderilmesi, borç yükünü ve karşılaştıkları zorlukların hafifletilmesi yönündeki Bodrumlu esnafın öneri ve isteklerini bir liste halinde sıralanarak kooperatif başkanlarının imzasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına yazılı bir başvuruyla iletti.

İsteklerin 6 maddede sıralandığı dilekçede göze çarpan en önemli talepler, Bodrum’daki taşıma ücretlerine %25 zam istenmesi ve Belediye otobüslerinin kaldırılması talebi olarak dikkat çekiyor.

Dilekçede ayrıca Kent Kart ile yarım saat içinde başka araca transfer olunması durumunda uygulanan yarım ücret tarifesinin de kaldırılması istenirken, ÖTTA araç şoförleri ile belediye araç şoförlerinin kıyafetlerinin ayrı olması, araç yaş sınırının 12 yıl olması ve araç plaka devrilerinde istenilen 2 yıllık ikametgah süresinin de kaldırılması talep ediliyor.

 

3 Replies to “Büyükşehir Belediye Otobüs Seferleri İptal Edilsin

  1. Şoför esnafi büyukşehir belediyesinin zulmü altinda inlemektedir bu zulmün durdurulmasi gerekir zulmü durdurmayi chp liler yapmayacagina göre görev ak parti milletvekillerine düşuyor ey ak parti milletvekilleri görev başina artik her şeyi tayyip yapacak de.eyi birakin artik icraat bekliyoruz

  2. Halk’tan kopuk, serbest piyasa ekonomisine ve rekabet ortamına muhalif, bencil insanlar. Yıllarca keyfiyetle insanları sömürdüler, şimdi kurumsal yapı, yönetmelik ve düzenleyici otorite zorlarına gidiyor. Dilediği gibi at oynatamıyorlar.

  3. o yetmez. dolmuslara yolcu garantisi verilsin. herkesten aylik 20 tl kesilerek soforlere verilsin. soförlerin cocuklarinin bütün masraflarini devlet karsilasin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
‘Duş suyu bir şey olmaz’ dediler.

Bodrum’un Küçükbük Mahallesi’nde daha önce de pek çok kere gündeme getirdiğimiz dere ile ilgili yine şikayetler geliyor. Küçükbük Sahili’nde geçtiğimiz...

Kapat