Güncel Haber

‘Duş suyu bir şey olmaz’ dediler.

 

Bodrum’un Küçükbük Mahallesi’nde daha önce de pek çok kere gündeme getirdiğimiz dere ile ilgili yine şikayetler geliyor.

 

Küçükbük Sahili’nde geçtiğimiz dönemlerde kötü koku ve görüntü nedeniyle sık sık şikayetlere konu olan dereden vatandaşlar yine dertli. Bölgede bulunan bir işletmenin atık suyunu dereye boşalttığını ve bunun çevre kirliliği ve kötü kokuya neden olduğunu da iddia eden vatandaşlar, yetkilileri defalarca aramalarına rağmen sorunun bir türlü çözülmediğinden dert yanıyor.

Bölgede yaşamını sürdüren Suna idil adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, “Küçükbük deresinde iğrenç kokular var. Bölgedeki bir işletme bütün sularını dereye akıtarak çevre ve deniz kirliliğine neden oluyor. Sorunu yetkililere defalarca ilettik. En son aradığımızda iki zabıta dereye gelip fotoğraf çektiler. Onlar fotoğraf çekerken dereye şakır şakır su akıyordu, gösterdiğimde ‘Duş suyu bir şey olmaz’ dediler. Ben de bunun doğru olmadığını yasal uyarı yapmaları gerektiğini söyledim. İşletmeci ile münakaşaya girdim, bana ‘Kokudan rahatsız oluyorsan denize girme’ dedi. Zabıta görevlileri de yarın dereyi temizleteceklerini söylediler. Ben de bunun geçici çözüm olduğunu, sorunu yaratanlara ceza uygulayarak çevreyi kirletmelerinin önüne geçmelerini söyledim” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Klasik otomobiller bir arada

Turgutreis Mahallesi’nde klasik otomobilleri bir araya getiren bir organizasyon gerçekleştirilecek. Turkish Classic Car grubu tarafından Turgutreis Atatürk Meydanı’nda 12 Ağustos...

Kapat