Güncel Haber

Muğla Milletvekili  Suat Özcan Basın Mensuplarıyla buluştu

 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili seçilen Suat Özcan, Milas İlçe Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla buluşarak açıklamalarda bulundu…

Meclisin açılmasıyla görev süresinin başladığını belirten CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, yöre halkını dinlemek ve görüşmeler yapmak amacıyla, meclisteki Halkla İlişkiler Binası 1. kat 106 nolu odasının bulunduğunu Ankara ve Milas’ta yardımcılarının olduğunu, vatandaşların istedikleri zaman şikayet ve isteklerini bildirebileceğini söyledi. “TBMM’de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda görevli olduğunu, bununla birlikte gerek Muğla’mızın gerekse Ülkenin diğer sorunlarının çözümü konusunda da Parlamentoda elimden geldiğince katkı sunmaya çalışacağım.” dedi.

Konuşmasına, Cumhuriyet Halk Partisi’nde bugüne kadar aldığı görevler hakkında bilgi vererek başlayan Özcan, ilçe başkanlığı, delegelik, kurultay delegeliği ve kent konseyi görevlerinde bulunduğunu ifade etti. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri süresince yerel basının kendisine olan desteklerinden dolayı teşekkür eden CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, kendisi ve partisi adına basının özgür olduğunu, her türlü olumlu ve olumsuz haberin yapılabileceğini belirterek, seçim süreci zarfında kendisi hakkında hep olumlu eleştirilerin yapıldığını belirtti.

24 Haziran seçimlerinde Muğla’dan 4 milletvekili çıkardıklarını, bu sayede Cumhuriyet Halk Partisi’ni mecliste daha güçlü bir şekilde temsil etme imkanının oluştuğunu belirtti. CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Mürsel Alban ve Süleyman Girgin ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Vekil Özcan, Muğla’nın sorunlarıyla yakından ilgileneceklerini ve bu sorunların çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Göreve başladıktan sonra Çorlu’da tren kazası ve Yatağan maden ocağında göçük olduğunu belirten CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, bu olaylarla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından rapor hazırlandığını ve Muğla’daki 4 CHP milletvekili olarak, Yatağandaki göçük olayıyla ilgili araştırmalarda bulunulduklarını söyledi.

24 Haziran’dan sonra yönetim biçiminin değiştiğini belirten Özcan, bu sistemin adının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak adlandırıldığını, 6771 sayılı kanun ile parlamenter sistemin kaldırıldığını belirterek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin artı ve eksi yönlerini değerlendirdi. Bu sistemde en önemli konunun bütün yetkilerin cumhurbaşkanında toplandığını ifade etti.

Meclisin tatile girmesine kadar çıkarılan kanun ve torba yasalar hakkında da bilgilendirmeler yapan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, bu kanunların maddeleri hakkında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu. Olağanüstü halin kaldırılmış gibi göründüğünü söyleyen Özcan, yeni getirilen maddelerle olağanüstü halin bir benzerinin yaşanılacağını ifade ederek, CHP olarak gerekli itirazların yapılacağını sözlerine ekledi.

Torba yasayla getirilen bedelli askerliğin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından desteklendiğini belirten Özcan, bu uygulamadan ilk önce 31 Aralık 1993 ve öncesi doğumluların faydalanacağını ancak CHP Uşak Milletvekilinin bu uygulamadan 1 Ocak 1994 doğumluların da faydalanması gerektiğiyle ilgili yaptığı konuşmanın da etkisiyle bu tarihin 1 Ocak 1994’e çekildiğini belirtti.

Milletvekili Özcan, son olarak milas ilçesindeki bazı belde ve mahalleler ile sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulunduğunu bu ziyaret ve görüşmelerde milas ilçesinde  büyük oranda yol ve benzeri hizmetlerin iyi yapıldığını, geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Milas Katı Atık Depolama Tesisi’nin büyük bir amaca hizmet edeceğini ve bu tür hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek önümüzdeki süreçte diğer ilçelerde  benzer ziyaretlerde bulunacağını belirterek sözlerini basın mensuplarına ve basın açıklamasına katılan herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İşten çıkarılan araç muayene istasyonu çalışanlarından protesto

MUĞLA'da TÜVTÜRK Taşıt Muayene İstasyonu'nda çalışan 12 işçi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkartıldıklarını öne sürerek, bu durumu protesto etti....

Kapat