Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

Partinizin Kıymetini Bilin

 

Cumhuriyet Halk Partisi, kendisini azınlık görüp ona göre hareket ediyor, bu nedenle de seçimlerde başarılı olamıyor diye düşünüyorum, siz ne dersiniz bilmem ama benim gözlemlerimden çıkardığım sonuç bu.

Demokratik sol bir parti olan CHP, kendisini her ne kadar “Halkçı” olarak tanımlasa da, siyasal davranışları halktan uzak. “Kendin pişir kendin ye” yada “Kendi çalıp kendi oynama” özellikleri gösteren parti diyeceğim ama, parti değil aslında, parti üyeleri veya yetkili olanları demek daha doğru olacak.

Dün, Bodrum ilçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı. Kime, ne danıştı pek anlayamadım herkes durumdan şikayetçi, ama suçu kabullenen yok. Başarılı olunca herkes “ben yaptım, ettim” ,tersi olunca “ben söylemiştim zaten” diyerek, bir başkası üzerinden kendini haklı çıkarma sevdasında.

Kendi içine kapanık kaplumbağa misali, arada kabuğundan kafasını dışarı çıkarınca hayatın var olduğunu gören, kafasını içine çektiğinde dünyada kendinden başkasının olmadığını sanan bu yapı, elbette başarılı olamaz.

Başlama  çizgisine topu getiren yok. Futbol maçında gol yedikten sonra taraftarlar, teknik kadroyu, kaleciyi, takımın başkanı dahil herkesi suçlarlar, futbolcular bu duruma uyumludur. Topu alıp başlama çizgisine getireceklerine, topa bakan dahi olmaz. Sanki oyunu başkası oynuyor.

Oyunu kendi içinde oynarsan buna; antrenman denir.

CHP Danışma Kurulu Danışıyor ama kime, ne danışıyor. Seçimlerde mağlup olduk evet, evet te zaten mağlubiyetse bu, hep beraberdiniz. “Neden başarısız olduk” diye, başarısız kitleleri toplayıp konuşarak mı başarılı olacağınızı sanıyorsunuz?

Kimler var toplantıda…

Seçilmiş Muğla Milletvekilleri, adamlar başarılı seçilmişler, hatta 3’den sayıyı 4’e çıkarmışlar.

İl Başkanı dersen, oda başarılı mevcut il başkanı vekil olunca, kendisi il başkanı olmuş.

İl Yönetimi, yerinde duruyor…

İlçe yönetimi , yerinde duruyor.

Aman bize bir şey olmasın, peki kim başarısız ?

Arşimet’ in hamamdan “buldum , buldum” diye fırlaması gibi, fırlayarak “Suçlu Genel Başkan Kılıçdaroğlu” diyerek kendi paçalarını kurtarma telaşıyla, partilerinin paçasını başkalarının eline vermekte olduklarını, düşünemedikleri sanmıyorum.

Kendilerine zarar gelmesin, yeter…

CHP, başarısız olduysa ve bunu söyleyenler gençlik kollarında, kadın kollarında, il ve ilçe yönetimi, parti meclisi, Belediye meclisi, Belediye Başkanlığı gibi görevlerde bulunuyorlarsa, suçu kendilerinde arasalar daha doğru olur.

Üfürükçülüğü bırakın ….

Yalandan Danışma Kurulu toplantılarıyla gaz almak, size sadece zaman kazandırır. Yerel seçimler gelirken, herkes yerini muhafaza etme derdine düşmüş.

CHP kimsenin umurunda değil…

İnanın, CHP’nin hiçbir politikasını bilmeden, altı oku ezberle, ezberleyemezsen kopya çek sınıfı geç mantığı, halkı ikna etmenize yeterli olmaz. Sizin bildiğiniz altı oku, bu memleketin tüm insanları en az sizin kadar biliyorlar.

Neyse, karıştırma sen şimdi bunları, biz suçluyu bulduk. Kılıdaroğlu başarısız, suçlu o hemen kurultay olsun, ince gelsin ki, kendimize alan açılsın.

Sanattır siyasette ittirme becerisi, ite ite gelmek istenilen yerler. Sizden başkası bir yerlerdeyse itin yer açılsın, daha çok yer açmak istiyorsanız, yeni genel başkan adayını destekleyin, o size daha çok yer açacaktır.

“Bana bir dayanak noktası verin, Dünya’yı yerinden oynatayım” demiş Arşimet, fizikten örnek veriyorum ki, bu ülkede bir tek Muharrem İnce Fizik bilmiyor. Alın size dayanak noktası…

1946 Yılından bu yana seçim başarısı olmayan bir parti, bütün sorumluluğu Kemal Kılıçdaroğlu’na yükleyerek mi günahlarından arınmış olacak.

Dokuz seçim kaybeden kim?

Sağ partiler lider partileridir, umutlarını liderlere bağlarlar, o varsa parti vardır, o yoksa parti yoktur. Cumhuriyet tarihiyle aynı yaş olan, bir parti ve tek parti CHP dir. Geçmiş partilere bir bakın, Demokrat Parti, Adalet partisi, Ana Vatan Partisi, Doğru yol Partisi v.s var mı mevcudiyetleri yok, ama CHP, her türlü koşulda var olmuş bir parti.

Partinizin kıymetini bilin;

Adamlar çarşıda oruçsuz birini görünce üstüne yürümüşler. ‘Niye oruç tutmuyorsun, demişler. Adam da ‘Çünkü ben Hıristiyanım’ deyince, bizimkiler çaresiz birbirlerine bakmış, ardından da , dininizin kıymetini bilin!’ demişler…

Ben olsam Kılıçdaroğlu’nun yerinde, tüm il ve ilçe örgütlerini görevden alırdım. Bu nedenle partinizin kıymetini bilin,

Yerel yönetimler konu edildiğinde, geçmişte ve günümüzde, bir yerel yönetim örnek gösterilir. Geçmişte, Fatsa Fikri Sözmez, namı diğer “Terzi fikri”, bağımsız belediye başkanıdır, günümüzde ise Ovacık Kominist Belediye Başkanı, var mı ötesi yok.

Ekmek elden su gölden parti idare edenler, hele ki belediye kazanmış il ve ilçe yöneticileriyseniz, ohh yemede yanında yat.

Kaplumbağa uzun yaşar, gideceği yere geçte olsa gider, ama zayıf noktası ters dönerse yaşamını yitirir. Partinizin kıymetini bilin, ters çevirme gayretinizden vazgeçin, partinizi liberallere, devrimci müslümanlara, hele hele oportünist adaylara hiç bırakmayın.

Demedin demeyin

 

 

One Reply to “Partinizin Kıymetini Bilin

  1. Ne güzel söylemiş Mustafa kardeş! Bu denli samimi söylemleri akp, ve mhp den duyamazsınız. Lafı güzafla zaman harcayacak kadar zengin değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
493 KG balık tutuldu.

Bu yıl 3.sü düzenlenen Most Bodrum Sportif Balık turnuvası, Yalıkavak Marina'nın ev sahipliğinde gerçekleşti. 3. Most Bodrum Sportif Balık turnuvası...

Kapat