Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

Başkan, O kadro Yanlış

Başkan Kocadon toplayı vermiş…

Bodrum, Ticaret – Esnaf – Şoförler – Denizciler  Odalarını, yanına da Besiad, Tursab, Boder gibi dernekleri alarak , tutmuş Ankara yollarını.

Nede güzel bir araya gelmişler…

Birlik, beraberlik, dayanışma örneği sergilemişler, insan gurur duyuyor, kent adına söz sahibi olanların bir araya gelmesinden.

Ne mi yapmışlar?

Ankara’da, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, Bodrum’da neden çalışmadığını, Büyükşehir yasasının şevkini nasıl kırdığını anlatıp, Kılıçdaroğlu’nu Bodrum’a davet etmiş.

Başkan Kocadon unuttu sanırım, Kılıçdaroğlu’nun Bodrum’a son gelişinde neler yaşandığını ki, olayın failini de yanında götürmüş.

Daha dün,” Belediye, Toplu Taşıma araçları seferden kaldırılsın.” Son seçimlerde ise; AKP’li Milletvekili Adaylarının ziyaretinde, “CHP’li Milletvekili Adayları, Oda nın kapısından içeri giremez.” diyen Şoförler Odası Başkanı,da CHP Genel Merkezine gitmekte hiçbir sakınca görmemiş.

Neler anlatmış olabilir sizce…

Başkanlık sistemini onayladığını,

İktidarın, yerel yönetim çalışmalarından mutlu olduğunu,

CHP’lilerin, hırslarına yenik düştüğünü,

Tüm bunları, havuz medyasına anlattığını,

Son seçimlerde, CHP için çalışmadığını,

Baskın Kurultay talebinde Muharrem İnce’yi destekleyip, arada kurultaya gerek yok diyerek, genel merkeze şirin görünmeye çalıştığını,

Medya tetikçileri aracılığıyla kurultay yapılmalı, değişim şart söylemleri yaptırdığını,

Aslında Belediye başkanlığını kendisinin kazandığını, CHP’nin bir katkısı olmadığını,

Aristokrat adaylar arasında, ön seçim istediğini,

AKP Genel Başkanını, Bodrum’a davet ettiğini,

Hakkında disiplin süreci başlatmak için dosya hazırlandığını, aslında onu yanlış anladıklarını,

Hatta ve hatta…

Söylemediklerimi anlamadıysan bir daha anlatayım mı, Sayın Genel Başkanım, demiş olabilir mi?

Sizde inanmadınız sanırım bunları söylemiş olabileceğine.

Bence dedikleri belli;

Halk beni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor,

Bodrum yönetilmez, yönetir.

Aklını başına al, beni isteyen çok,

Dernekler, odalar, barolar, muhtarlar, halk hatta ve hatta doğmamış çocuklar bile beni istiyor demiştir.

Giden heyet karma siyasi oluşum AKP,CHP, Liberal karışımlı araya oportünistler serpiştirilmiş. Ne adına gittikleri meçhul, temsil ettikleri kurumlar adına gittiler ise yazık, bu meslek odaları ve dernekler artık siyasallaşmıştır. Tüm siyasi parti genel başkanlarını ziyaret etselerdi, gideri vardı.

Hep beraber, hep birlikte, CHP Genel Merkezi önünde boydan görüntü vererek mutlu anı fotoğraflayıp “Hepimiz, birimiz için” görüntüsünü taçlandırmışlar. “Hepimiz birimiz için” diyorum çünkü, o kare sadece bir kişi için bir araya gelmiştir. O da malumunuz.

Bak Başkan, O kadro Yanlış

Heyette, 68 kuşağının önder kadrolarından Ertuğrul Özkök olmalıydı, Bodrum’da yatırım yapan BESA A.Ş, Mesut Toprak, Süleyman Demir, ANT İnşaat, AKSOY A.Ş, MESA daha bir çok firma temsilcileri, Baş danışmanın Özay Kartal, yolunuzu kaybetmeyesiniz diye haritacınız Burak Göğercin, Bodrum’u planlattığınız Semra Kutluay, Ankara’yı iyi bilen Müteahhidiniz Emin Palalı olmalıydı.

Acelesi yok, yaz bitsin onu da yaparsın, sana olan güvenimiz tam…

Ankara’ya gitmişken, Turizm ve Kültür Bakanı’na hayırlı olsun ziyareti yapmamak olmazdı. Bakan Mehmet Ersoy, turizm konusunda işinin ehli bir insan. Kocadon, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım, o zaman mermer ocaklarını turizme açacağım.” dedi mi merak ettim doğrusu.

Bugüne kadar, Bodrum’da taş ocaklarını turizme neden açmadın diye sormazlar mı adama. Ama sende haklısın Sayın Kocadon, Bodrum’u büyük bir taş ocağı haline getirdin, böylece mermer ocaklarını değil ama turizmi, taş ocağına açmış oldun, başarına diyecek yok.

CHP Genel Merkezine Gidenlerin Önüne Seçim Sadığı Koysanız,Sandıktan CHP Çıkmaz… ( Bir arkadaşımın uyarısın üzerine, yazımın sonuna bunu eklemeyi uygun buldum )

previous arrow
next arrow
Slider

One Reply to “Başkan, O kadro Yanlış

  1. Sayın Kılıçdaroğlu’nu yuhalayanla yuhalatan el ele tutuşup biraz da takviye alarak gitmişler şefaat istemi için. Özür de dilemişler mi acaba? Yuhalayanı da yakından sunmuştur Başkan Kılıçdaroğlu’na. Bunlar hep alemi aptal kendilerini zeka küpü sanıyorlar herhalde. Yumuşak atın tekmesine talip olmuşlar ama, davranışlarından biz utanıp sıkıntı duyduk. yazıklar olsun!….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu

Türkiye başta olmak üzere, Dünya'nın her yerinde kültürel esinti yaratmaya devam eden Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Çarşamba günü Marmaris'de başladığı...

Kapat