Güncel Haber

Derenin kötü görüntüsü vatandaşların tepkisini çekiyor. 

 

Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nden geçen derenin kötü görüntüsü vatandaşların tepkisini çekiyor.

Gümbet Mahallesi’ndeki derenin özellikle Lale Sokak’tan geçen kısmında atılan çöpler ve biriken su ile yayılan kokular vatandaşın tepkisini çekiyor. Duyarsız vatandaşların attığı çöpler, düşebilecek şiddetli bir yağışta sel baskını riski oluşturuyor.

Yerli ve yabancı turistlerin yoğunlukla kullandığı bölgede dereden yayılan kokular da ayrı bir sorun teşkil ediyor. Mahalle sakinleri yetkililerden derenin temizlenmesini talep ediyor.

Kent Haber’e ulaşan bir mahalle sakini “Derenin bakımı belediye tarafından uzun süredir yapılmıyor. Dere içinde yeni yaşam türleri oluşmakta ve pis kokular gelmektedir. Derenin içi adeta bir çöplük olarak kullanılıyor ve en ufak bir yağmurda derenin tıkanması muhtemeldir. Derenin bulunduğu cadde işlek bir cadde ve otel bulunmakta. Belediye’ye başvurulmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmıyor” diyerek tepkisini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mehmet Tosun’dan Trafik Sorununa Çözüm

Kurban Bayramına sayılı günler kala Bodrum'da yaşayan vatandaşlar ve tatilciler trafik çilesiyle karşı karşıya. Yüksek sezonda zaten çekilmez bir hal...

Kapat