Güncel Haber

Esnaf, çözüm bekliyor.

 

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde 4 aydır işyerinin altındaki isale hattından içme suyu çıkan esnaf, çözüm bekliyor.

Ortakent Üçtepeler Sokak üzerinde faaliyet gösteren Kafkas Metal isimli işletmenin temelinden yaklaşık 4 aydır günün belli saatlerinde su çıkıyor. İsale hattındaki patlak nedeniyle çıktığı tahmin edilen suyun bir kısmı işletmenin içine giriyor, bir kısmı da bina duvarının yanından akarak dereye ulaşıyor. Suyun hem binanın temeline hem de işletme içindeki aletlere zarar verdiğini ifade eden vatandaşlar, yetkilileri defalarca aramalarına rağmen sorunlarıyla ilgilenilmediğini ifade ediyor.

İşletme çalışanlarından Muhterem Ayçiçek, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “4 aydan beri Muğla Büyükşehir Belediyesini arıyoruz, tamam yapacağız diyorlar ama hiç gelen giden yok. Yapıldı diye de bildiriyorlarmış. Bu su alttaki şebekeden çıkıyor. Boru patlak. Sabahları geldiğimizde dükkanın içi hep su oluyor. Hem biz hem de komşu esnaf arıyor, tamam, yönlendirdik diyorlar ama hiç kimse buraya gelmiyor. Sabah da aradığımızda telefonu çay ocağına bağladılar. Su faturasını ödemediğimizde hemen suyu kesmeye geliyorlar, burası neden yapılmıyor bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Suyun temele de zarar verdiğini anlatan Ayçiçek, “Bu binanın altı tamamen su, geçen seneki deprem şimdi olsa bu bina gitti” dedi.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
‘Sakin şehir’ unvanlı Akyaka’dan 2 ton çöp topladılar

MUĞLA'nın Ula ilçesinin 'sakin şehir' unvanlı mahallesi Akyaka'da, tatilcilerin bıraktığı çöpler, gönüllülerden oluşan 'Kör Olası Çöpçüler Grubu' tarafından toplandı. Gün...

Kapat