Güncel Haber

Yeni Bodrum Terminali’ne Yapı Ruhsatını verildi. 

 

Yıllardan beri Bodrum’un en önemli sorunlarından biri olan Bodrum Otogarı’nın Torba Kavşağı’nda yapılacak yeni yerine taşınması ile ilgili süreçte önemli bir aşamaya gelindi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Yeni Bodrum Terminali için Yapı Ruhsatını verdi.

Kent Haber’in edindiği bilgilere göre, Torba Kavşağı’nda yapılacak yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ilgili yer tespiti sonunda ortaya çıkan kamulaştırma sorunları çözülerek inşaata başlama aşamasına gelindi. Bölgedeki özel mülk sahipleri ile yaşanan anlaşmazlık ve kamulaştırma işlemleri Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık 20 milyon liraya mal oldu.

Kamulaştırmanın tamamlanmasının ardından, hazırlanan proje uygulama aşamasına geldi. 17 Ağustos 2018 tarihinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, proje için yapı ruhsatı düzenledi.

Yaklaşık 15 Milyon liraya malolması öngörülen otogarın yapımına yakın bir süreçte başlanacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Yüzde 52’lik artış dikkat çekti.

Ağustos ayında tatilcilerin en çok rağbet ettiği turizm beldesi olan Milas- Bodrum Havalimanı'nın dış hat yolcusundaki yüzde 52'lik artış dikkat...

Kapat