Güncel Haber

İmar Barışı, İmar Suçu İşlettiriyor…

 

İmar Barışı düzenlemesinin ardından Bodrum’da son zamanlarda kaçak inşaat faaliyetlerinde ciddi bir artış yaşandığı gözleniyor.

İlçede yaşamını sürdüren vatandaşlar, Yarımada’nın farklı noktalarında gerçekleştirilen inşaat faaliyetlerinin fotoğraflarını Kent Haber’le paylaşıyor. Vatandaşlar, İmar barışı düzenlemesinden yararlanabilmek için yapıldığı iddia edilen inşaat faaliyetleri ile ilgili duydukları rahatsızlıkları dile getiriyor.

Güvercinlik yolu üzerindeki Gökçeler Mevkiinde denize sıfır konumda sürdürülen bir inşaat faaliyeti de tepki çekiyor. Oldukça geniş bir taban alanına sahip yapının 3 katının tamamlandığı görülüyor. İş makinelerinin de çalıştığı inşaatla ilgili olarak Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise mühürleme dahil olmak üzere gerekli olan her türlü yasal işlemin yapıldığı bildirildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz Güvercinlik Mahallesi’nde Bodrum–Milas Karayolu üzerindeki inşaatla ilgili de Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu bir açıklama yaptı.

Arka tarafından ormanlık alana komşu olan, ön kısmı Bodrum-Milas karayolu sınırlarına doğru uzayan inşaat konusunda her türlü işlemi yaptıklarını söyleyen Taner Uslu “Biz o inşaatla ilgili her türlü işlemi yaptık. Hatta gidip durduruyoruz, inşaat malzemelerini alıp gidiyoruz, biz gittikten sonra tekrar başlıyorlar. Gerekli olan prosedürlerin hepsi yapılıyor” dedi.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Osman Gazi Belediyespor’u 35-32 yendi. 

Bu yıl ilk kez Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde Bodrum’u temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı, ligde oynadığı ilk...

Kapat