Güncel Haber

Bu yıl 30. kez düzenlenecek

 

Akdeniz çanağının en büyük yelken yarışı olan The Bodrum Cup, 13 Ekim’de İstanbul’dan başlayacak. Bu yıl 30. kez düzenlenecek yarışa, 200’den fazla yelkenli katılacak. Türkye’nn kesntsz her yıl düzenlenen tek yelken yarışı olan Bodrum Cup, mav tutkunlarına Ege Denz’nn eşsz koylarını gösteryor. Mavi ve yeşllin aynı anda yaşandığı rotalarda yaklaşık 380 deniz mll rüzgarın önünde gdecek tekneler, denizde ilginç görüntüler oluşturacak.

The Bodrum Cup Organzasyon Komtesi Başkanı Süleyman Uysal, yarışa yurtdışından daha çok teknenin katılmasını amaçladıklarını ve gelecek yıllarda dünyada en çok tanınan organzasyonu arasına gerecek kadar İddalı olduklarını belrtti.

Uysal 13 Ekm’de İstanbul’dan başlayacak olan The Bodrum Cup le ilglli şu bllgileri verdi:

“200’den fazla yelkenli  ve 10 bin zleyici bu heyecanı bzimle yaşayacak. Bodrum tipi birçok yelkenli katılacak. Yelkenli olması şartıyla her tür tekneye kucak açıyoruz. 30. yılımıza özel İstanbul rotamızı ekledik. 30 büyük yelkenli İstanbul Boğazı’nda muhteşem görüntüler oluşturduktan sonra yarış başlayacak. 22 Ekm’de Yalıkavak’ta, Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’ın btmesiyle Amercan Hospital The Bodrum Cup başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’ye yerleşen yabancı nüfusun %26,6’sı Irak vatandaşları

TÜİK Uluslararası göç istatistiklerini yayımladı. İlk defa yayımlanan istatistiğe göre; 253 bin 640 Türk vatandaşı ülkeden göç etti. Türkiye yerleşenlerin başını...

Kapat