Güncel Haber

Cansız bedenine ulaşıldı.

 

Bodrum’dan yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçmeye çalışan göçmenlerin içinde bulunduğu teknenin batması sonucu kayıp olan kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Geçtiğimiz gün gece saatlerinde Irak ve Suriye uyruklu 19 kaçak göçmeni taşıyan tekne henüz belirlenemeyen bir nedenle alabora olmuştu. Bölgeye ulaşan Sahil Güvenlik ve kurtarma ekipleri, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 16 kişiyi sağ olarak kurtarmış 2 kişinin ise cesedine ulaşmıştı.

Yapılan araştırma ve soruşturmalar sonrasında,  bir kişinin daha kayıp olduğu anlaşıldı ve ekipler arama kurtarma çalışmalarına aralıksız devam etti.

Olayın yaşandığı bölgede ilk olarak suya gömülen tekneyi bulan Sahil Güvenlik dalgıçları kısa süre sonrada aranan göçmenin cesedine ulaştı.

Denizden alınan cenaze Bodrum Devlet Hastanesi Morguna götürüldü. Cenazenin buradaki işlemlerin ardından Muğla Adli Tıp Kurumuna sevk edileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Sermaye uğruna doğ ediliyor

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Yatağan İlçesine bağlı kırsal Gökgedik mahallesinde, feldspat madeni çıkarmak amacıyla, köylülerin tek geçim kaynağı olan...

Kapat