Kültür&Sanat

Sanatçı dostları yalnız bırakmadı

 

Ahmet Hıdır Resim ve Seramik Sergisi, Dibeklihan’dan sonra şimdi de Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde…
Bodrum’da yaşayan sanatçı Ahmet Hıdır, eserlerini Osmanlı Tersanesi’nde sergiliyor. Sergi, 19 Eylül Çarşamba günü itibariyle kapılarını açtı. Açılışta, Hıdır’ı sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Tarihi tersanedeki sergi, 26 eylül tarihine kadar görülebilecek.

Ahmet HIDIR

1961’de İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümü’nden mezun oldu.  Seramik çalışmalarına Selma Belek atölyesinde başladı.

Kısa bir süre Ayfer Karamani ile seramikte figür ve form çalıştı. Resim çalışmalarına ise Ümit Nalbantoğlu ile başladı. Ali Koçak atölyesinde desen, figür ve renk çalıştı.

Resimlerinde insan ilişkilerini, iletişimi ve iletişimsizliği, bireyin bazen coşkusunu, bazen hüznünü naif bir dille resmeden sanatçı eserlerinde akrilik ve karışık teknik kullanıyor. Seramikleri ve resimleri ile çeşitli sergilere katılan sanatçı çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sahte kimlikle yakalandı.

Bodrum’da 12 ayrı suçtan kaydı olan cezaevi firarisi, polis ekipleri tarafından sahte kimlikle yakalandı. Bodrum Emniyet müdürlüğü ekipleri Torba uygulama...

Kapat