Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

İçim Acıdı…

Konular birikti, fırsat bulup ta yazamadığım, o kadar çok konu var ki. Zaten Muğla’da, Bodrum’da böyle siyasetçiler olduktan sonra, malzemede sıkıntı çekilmesi ancak keyfiyet göstergesi olur.

CHP’li Belediyeler demeyeceğim neden mi? Partili olmak ve partinin ana felsefesinde belediyecilik yapmakla, “Saldım Çayıra, Mevlam Kayıra” Belediyeciliği birbirinden farklıdır. CHP’nin “C” sinden habersiz, parti iç çekişmelerini siyaset sanan zatı muhteremler, maalesef belediyeleri yönetir oldu.

Adı üstünde “HALK” partisi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ‘ün halkla ne gibi bir ilişkisi varda halen belediye başkanı olacağım direnci göstermektedir, anlamak olası değildir. İlçe belediyeleri farklı mı tabi ki hayır.

İçim acıdı…

Geçenlerde, toplu taşım aracına Turgutreis’ ten bindim, Konacık mahallesine gelince araç durakta durdu ve arka kapıdan yaşı tahminim en az 75 olan bir bey araca bindi.

Sürücü : Buradan yolcu alamıyoruz dedi

Yolcu : ……. Bir şey demedi,diyemedi belkide, lafın kime, niye söylendiğini anlamaya çalışıyordu sanırım. Benim gözlemim ise; ne inmeye nede bir şey söylemeye mecali yoktu.

Sürücü, inmesi gerektiğini söylemeye devam ederken, uyarıda bulundum, “neden almıyorsunuz, bu insanın beklemeye dahi takati yok, zulüm ediyorsunuz” dedim. Sürücünün goygoycusu “Belediye ceza yazıyor” diyerek, ceza ile sulh sağlamaya çalışıyordu.

İçim acıdı, yolda olan yaşlı, çocuk, kadın, gece veya gündüz, yağmur veya fırtına, sıcakta veya soğukta, Bodrumda ki toplu ulaşım erkini elinde tutanların zulmüne mi uğrayacak hep.

Müdahalemize rağmen yolcu indirildi…. Yazık, Doktor Osman Gürün

Hiçbir durağınız da hava şartlarından koruyacak yapısal özellik bulunmamakta, durağınız var mı yok mu belli değil, duraklar pislik içinde, halen bazı mahallelerde durağınız dahi yok, insanlar nerede bekleyeceklerini bilemiyor.

Mağdur edilen tüm insanlar, sizlerin anne babası da olabilir diyeceğim ama demiyorum. Siz halka hizmet için geldiniz, halkın efendiliğini yapmaya değil. Toplu taşıma karteline bugün boyun eğen, yarın nelere boyun eğmez.

Gel gelelim Halk, nasıl icraya verilir.

CHP nasıl seçim kazansın ki, istediğiniz söylemleri geliştirin, halk tarafından karşılığı olmayan somut işleri yapmadan, kim CHP ye neden oy versin?

Sayın Doktor Osman Gürün ‘ün yönettiği Muğla Büyükşehir Belediyesi, su borçlarından dolayı, sudan sebeplerle haciz işlemi gerçekleştiriyor. Görevidir yapacaktır denilebilir, ama boş laf olur.

Başta siz, halkın kaynaklarıyla ve her yatırımın parasını aldığınız halkın, ne suyunu kesebilirsiniz, nede haciz işlemi yapabilirsiniz.

Amacınız nedir?

24 Haziran seçimleri öncesi, borç yapılandırma konusu gündemde iken, yasa çıktı çıkacak beklentisi varken, su borcu olan Muğla halkı, icraya veriliyor.

Hem de seçim öncesi, iktidar partisi borç yapılandırmasına giderken, muhalefet partili belediye, halkı icraya veriyor.

Aklı evvel yöneticilerin olduğu yerde bunun suali olmaz tabi, biz yine uyarımızı yapalım. Yazdıklarımdan bir sonuç çıkar mı, çıkmaz elbette, ben yine de tarihe not düşmekten vazgeçmeyeceğim.

Soralım bakalım ;

Seçim öncesi, sadece su borcu için, kaç kişiyi ( Abone) icraya verdiniz?

İcraya verilen abonelerin, toplam borç miktarı nedir?

Avukatlık ücreti, alacaklı ve borçludan toplam yüzde 27, en az miktardaki borç için icra dosyası vekalet ücreti , her iki taraftan toplam 720 TL olduğu  düşünüldüğünde, vatandaşın cebinden çıkan toplam vekalet ücreti ne kadardır?

Muski ne kadar vekalet ücreti ödemiştir? Abonelerden alınan vekalet ücretlerinden, Muski pay almış mıdır?

Avukatlarla yapılan sözleşmelerin içeriği nedir?

Kaç Avukatı bu konuyla ilgili görevli kıldınız ve bu avukatları neye göre belirlediniz?

Avukatlar vatandaştan, tahsil ettikleri ücretlerin faturasını kime kestiler ( abonelerden tahsil edilen yüzde 15’ lik avukatlık ücreti faturası abonelere fatura edilmek zorundadır ) ?

Yapılandırma yasası çıkınca, yapılandırma için MUSKİ’ ye başvuranlara, “Önce avukatın parasını ödeyin, sonra gelin.” diyerek avukatların tahsilatçılığını yaptınız mı?

Sorulara yanıt gelirse, olayın vahameti ortaya çıkacaktır.

Bu işlerin nasıl yapılacağını öğrenin, erki elinizde tutup, insanlara eziyet etmekten vazgeçiniz. İşleri sadece tahsilat olan firmalar mevcut, gidin sorun kırmadan dökmeden nasıl tahsilat yapılır, öğrenin.

Yerel seçimler yaklaşırken, aday belirlemede nasıl bir yöntem izler CHP bilemem, ama mevcut belediye başkanlarını aday gösterirse, ya oy kaybına uğrayacaktır, yada seçimleri kaybedecektir.

Soru şu olmalı “Neden adaysınız?”

Çünkü, Halk soracak “size neden oy vereyim?” diye…

 

4 Replies to “İçim Acıdı…

  1. partide iş yapacak adam yerine yalakalar,belediyede iş yapacak ve yapan adamlar yerine hemde partili olanlarda var iş yapmayan yalakaları koyarsan olacağı bu.bodrumda aynı.adam sosyal yardımları vermiyor çalışana nasıl halkcı bu adam.

  2. Yazılarınızı beğenerek izliyorum. Bu konuları yerel basında sadece siz gündeme getiriyorsunuz ve toplumun sesi oluyorsunuz .

  3. CHP ye oy veren birisi olarak hayal kırıklığına uğradım maalesef Bodrum ve Muğla Belediyeleri işlerini yapamıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“11. Doğrusal Olmayan Düşünceler ve Uygulamaları Sempozyumu”

"11. Doğrusal Olmayan Düşünceler ve Uygulamaları Sempozyumu" Yalıkavak Sanatevi’nde açılış kokteyli ve resim ve heykel sergisi ile başladı… Düzensiz Sistemler...

Kapat