Güncel Haber

Narkotik ekipleri malzemelere el koydu. 

 

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri yaptığı araştırmalar sonucunda, 12 farklı suçtan aranan E.Y. isimli şahsı yakalamak için harekete geçti.

Uyuşturucu madde ticareti yapma suçu dahil 12 suçtan aranan şahsın yakalanmamak için kardeşi A.Y’nin kimliğini kullandığı, Konacık mahallesinde bir villada kaldığını, villanın bodrum katına iklimlendirme sistemi kurarak scunk maddesi olarak bilinen uyuşturucu madde yetiştirdiği ve yetiştirdiği uyuşturucuyu sattığını tespit eden ekipler operasyon başlattı.

E.Y.’nin kullandığı araç geçtiğimiz günlerde Torba Polis uygulama noktasında durduruldu. Araçta yakalanan E.Y. ve yanındaki M.C. isimli şahıs gözaltına alındı. Suç makinesi E.Y. isimli şahsın Konacık Mahallesinde konakladığı villasında yapılan aramada, uyuşturucu madde yapımında kullanılan iklimlendirme sisteminin söküldüğü, bodrum katında tadilat yapıldığı tespit edildi. İkamette bir miktar scunk maddesi ele geçiren ekiplerin yaptıkları soruşturma neticesinde E.Y.’nin M.C. ve Ö.G. ile birlikte iklimlendirme sistemine ait düzenekleri Ö.G. isimli şahsa ait marketin deposuna taşıdıkları belirlendi. Markete ait depoda yapılan aramada iklimlendirme sistemine ait düzenekleri bulan Narkotik ekipleri malzemelere el koydu.

Gözaltı işlemleri tamamlanan şüpheliler sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Tutuklanma talebi ile hakim karşısına çıkan şüphelilerden, E.Y. ve M.C. uyuşturucu madde ticareti suçundan tutuklanırken Ö.G. isimli kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Başkan Gürün; “Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğünün alt yapı çalışmalarında kullanmak üzere Dünya Bankasından sağladığı 67 milyon...

Kapat