İlginizi Çekebilir

Eş zamanlı bir denetim gerçekleştirildi

 

Belgesiz turizm faaliyeti gösteren kişi ve kurumlarla mücadele eden Kültür ve Turizm Bakanlığı, jandarma ve trafik ekipleri eşliğinde denetim faaliyetlerini Bodrum’da da sürdürüyor.

Bu kapsamda Göltürkbükü jandarma noktasında Bakanlık personeli ile eş zamanlı bir denetim gerçekleştirildi. 25 Eylül tarihinde yapılan denetimlerde TÜRSAB’a bağlı 7 acentaya eksik evrak 1 acentaya da şubesiz faaliyeti nedeniyle tutanak düzenlendi. Aynı denetimde 1618 sayılı kanun ve yönetmeliklere uygun olmayan kaçak seyahat acentesi faaliyet nedeniyle 4 araca ceza tutanağı tanzim edilirken, 2 acentaya da TÜRSAB plaka ve bandrollerine kendilerine iade edilmek üzere el konuldu.

Turistlere hizmet veren acentelerin Araçlarında D2 belgesi,tursab belgesi ve rehber ve seyahat acentelerinin yetki sözleşme belgesi olması gerekiyor. TÜRSAB yetkilileri, araçların D’ belgesi,Tursab Belgesi,tursab plakası,rehber ve turizm sözleşmelerini bulundurmaları gerektiğine dikkat çekerek bu acenta yetkililerini bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2018 Dünya Kupasına Bodrum’da hazırlanıyor.

Ampute Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupasına Bodrum'da hazırlanıyor. Meksika'da düzenlenecek Dünya Kupası öncesi hazırlıklarını Bodrum'da sürdüren Avrupa şampiyonu Ampute...

Kapat