Güncel Haber Mustafa Gündoğ Yazarlar

“Ali Cengiz Oyunları”

Yazıp yazmama arasında kararsız kaldım, yazmak lazım, ister okunsun ister okunmasın, yazmak düşüncenin farklı beyanıdır sonuçta. Kent yaşamı insanı doğrudan ilgilendirdiği için, konuları ele alıp yazmak kolay gibi görünse de, zor.

Dünya genelinde veya kıtalar da, ülkede olup bitenleri yazmak ve yorumlamak kolay, görüntülü, sesli yada yazılı medya üzerinden bu işleri yapan çok. Kimi hukukçu, kimi akademisyen, saymakla bitmez görev alanları, yarın yemek programlarına çıkıp “iktidarın nimetleridir bunlar, AK parti olmasaydı yemek yapacak malzeme bulamazdınız” söylemlerini dile getirebilirler.

Hoş belki söylüyorlardır, henüz denk gelmedim.

Yereli ise yazmak zor, yazdığınız kişilerle günlük hayatta yüz yüzesiniz sonuçta. Yazılarımı okuyup “çok iyi yazmışsın” diyerek, yazdığım kişilerin yanında, iki büklüm durup, el etek öpenleri görmek ise başka bir duygu.

Kentin değişik yerlerinde birkaç haftadır “Daima Seninleyiz” yazılı pankartlar asılı. Görevden geçici olarak uzaklaştırılan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un fotoğrafının olduğu pankartların kim, kimler tarafından ve ne amaçla asıldığı düşündürücü.

Yaşayan ve birkaç hafta içinde göreve dönecek birisi için, kenti bu türden pankartlarla donatma eylemi hangi aklı evvelin düşüncesidir. Amaç nedir ? Mahkeme hüküm vermiş, görevi ısrarla yapmadığı için. Yani görevini yapmadığı için mi yanındasınız? Görev yapması istenmiyor mu? Eğer konu buysa, yerel mahkemede karar verilmiş, Yargıtay onaylamış, geçici olarak görev yaptırmıyor, istediğiniz bu mudur?

Yarın, Cumhuriyet Başsavcısı “Suç ve suçluyu övmekten” hakkınızda işlem yapsa, haklı. Siz, olayı suç ama meşru görmüyor olabilirsiniz. İmar Barışı Kanunun arakasına gizlenmek isteyebilirsiniz, bu da haklı olduğunuz anlamına gelmez.

İşin kolpacıları bunu marifet sanabilirler, Kocadon’un izin vermesi ayrı bir çelişki, hoş kendinin yaptırdığını iddia edenlerde var. Madem pankart asacaksınız “Gidiyorum ama Gelişim Muhteşem Olacak” yazabilirsiniz. Yok bunu beğenmediyseniz “Efsane Yakında Aramızda “ pankartları da asabilirsiniz.

Pankartları kaldırın demek bana düşmez, astığınız pankartlar size fayda getirmez. Bodrum halkının yanında olmayanın, yanında olunmaz. Sanma ki yarın başkası belediye başkanı olduğunda, bu gün yanındakiler, yarın onun yanında olmayacaklar.

Bırakın artık “Ali Cengiz Oyunlarını”…

Bodrum Belediyesi, Eylül ayı memur maaşlarını ödemedi mi, ödeyemedi mi buna kafa yorun. Maaşlarını alamayan işçiden , memurdan nasıl verim alınacak. Kocadon görevden alındı diye Belediye çalışanları cezalandırılıyor mu? Vekil olarak seçilen başkan, Hesap İşleri Müdürü bu vahim durumda izne ayrılıyorlar. Peki banka hesaplarında para varda mı maaşlar ödenmiyor? Gerçekten paramı yok. Nasıl olsa çıkar ortaya.

Gerçekten para yoksa, o zaman her yeri “Belediyeye olan ödemelerinizi ivedilikle yapın”  pankartlarıyla donatın. Memur maaşını ödememek suçtur. Hele ki, yerel seçimler öncesi bu tür bir olayla karşı karşıya kalınması, CHP için hiç hoş bir durum değildir.

Zaman her şeyin ilacıdır.

Dün, Bodrum Belediyesi basın bürosundan medyaya bir haber geçiliyor. Kocadon görevdeymiş gibi beyanatıyla beraber yapılacak parkın, övgüsü yer alıyor. Aklıma 24 Haziran da ki “Millet Bahçeleri” geldi. Yapılsa da yatıp yuvarlansak , ülke nasıl yönetiliyorsa, maalesef Bodrum’da aynı yönetiliyor.

Bu işin partisi yok,

Evet bu işin partisi yok. Olup biten her şeye, siyasi partilerin Bodrum İlçe Yöneticileri ses çıkarmadığına göre, herkes kent açısından hayatından memnun. Yarın seçim çalışmaları için adaylar dolaştığında sormak lazım, madem bu kadar kötü yönetiliyordu Bodrum, neden hep sessiz kaldınız diye.

Düşünün ki; bir kentte İmar Barışı’ ın dan yararlanmak için, tonlarca gayri yasal bina yapılırken göz yumanlar, dün bir bina yıkımı gerçekleştirdiler. Bina sahibi gariban olunca, maalesef Belediye olduğunu hatırlayan Bodrum Belediyesi, bu yıkımla ne kadar cabbar olduğunu ispatladı.

2 Replies to ““Ali Cengiz Oyunları”

  1. bazı personeli etkilemio tuzları kuru sesleri cıkmıo bazılarına yazık öğlen ekmek alamıcak halde olanlar var.

  2. Personeline sahip çıkamayan başkandan bundan sonra ne beklenir? Kendisi orda burda içkisini yudumlarken 2.maaş zamanı gelmiş işçileri evine ekmek alacak para bulamıyor. Bu mu başkanlık sorarım size??? Önce personeline sonra Bodrum’a sahip çık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Görevi bıraktığını açıkladı…

Yalıkavakspor Kadın Hentbol Takımının Teknik Sorumlusu Gökhan Ceyhan’ın bu sabah saat 09:30’da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla, görevi bıraktığını açıkladı… Ceyhan’ın...

Kapat