Güncel Haber

Yağmurun etkisiyle kendi kendine söndü.

 

Bugün akşam saatlerinde Yalıkavak Küdür mevkiinde makilik ve otluk alanda başlayan yangın, yağmurun etkisiyle kendi kendine söndü.

Akşam saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple başlayan yangın, Küdür Yarımadasının oldukça sarp olan batı ucunda çıktı. Bölgede etkili olan kuvvetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına, yol olmadığı için itfaiye araçları uzun süre müdahale edemedi. Çok sayıda itfaiye ekibinin yönlendirildiği bölgeye ulaşmaya çalışan ekiplerin imdadına yağmur yetişti. Hızlı bir şekilde büyüyerek oldukça geniş bir alanda etkili olan yangın, yağmurun etkisiyle söndü. Ekiplerin bir kısmının bölgede tedbir amaçlı bekletildiği belirtildi.

Yetkililer, sabah saatlerinde yangının ne kadar alanda etkili olduğuna ve çıkış nedeninin tespitine yönelik çalışmaların yapılacağı bilgisini verdi.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda da oldukça büyük yangınların çıktığı Küdür’de, gecenin bu saatinde başlayan yangının kasıtlı olma ihtimali dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İki kişinin saldırısına uğradı.

Turgutreis'te yaşayan 60 yaşındaki Nesrin Sürmeli, kendisini gasp etmek isteyen iki kişinin saldırısına uğradı. Olayda talihsiz kadının iki kaburgası kırılırken,...

Kapat