Güncel Haber

Maaşları henüz yatırılmadı.

 

Bodrum Belediyesi’nde personelin 2 hafta önce yatması gereken maaşları henüz yatırılmadı. Maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti cezası nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un göreve başlamasından sonra ödenmesi bekleniyor.

Büyük maddi zorluklarla boğuşan ve çok ciddi borç yükü altında olduğu bilinen Bodrum Belediyesi’nde son iki aydır personel maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşanıyor. Uzun zamandan beri personel maaş ödemelerinde sorunlar yaşadığı bilinen belediyede, geçmiş dönemde parça parça ödemelerle kriz yönetimi yapılıyordu. Bu ay ise hiçbir personele maaşlarına mahsuben herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenildi. Ekonomik kriz gerekçe gösterilerek yapılamadığı ifade edilen maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un göreve başlayacağı bu hafta içerisinde yatırılacağının ifade edilmesi ise dikkat çekti.

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Bodrum Belediyesinden yapılan açıklamada ise “Piyasanın durumu herkesi etkilediği gibi bizi de biraz etkiledi. Bugün yapılandırmanın son günü bu hafta içerisinde yatıracağız. Bütün personelin maaşını yatıramadık. Biz çalışanlarımızı memur, işçi taşeron diye ayırmıyoruz. Birinin maaşını verirken diğerini mağdur etmek istemedik. Herkesin maaşını aynı anda yatıracağız” denildi.

2 Replies to “Maaşları henüz yatırılmadı.

  1. Emeklilerin çoğunluğu Büyükşehir çalışanı haline geldiklerinden bu yana ekonomileri, sağlıkları ve moralleri düzeldi. Piyasa bozukluğu onlar için de geçerli değil mi?. Artık maaş sorunu yaşamamanın zevkini doyasıya tadıyorlar. Bir takım fasa fiso bahanelerin ardına sığınmak CHP li belediyelere yakışan bir olgu değildir. Umarını bulamama zaafıyla malullük hali varsa durumu yiğitçe açıklayıp bu ayıbın yok edilmesi gerekir.
    İçtenlikle öneriyoruz!…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Yatağan İYİ Parti’de istifa rüzgarı

İYİ Parti Yatağan İlçe Başkanı Oktay Yönter ile 5 yönetim kurulu üyesi partilerinden, Gençlik Kolları Başkanı Volkan Belen'in de aralarında...

Kapat