Güncel Haber

Uyuşturucuyu satan şahıslara suçüstü yapıldı. 

 

Bodrum’da evlerinde saksı içerisinde yetiştirdikleri uyuşturucuyu satan şahıslara suçüstü yapıldı.

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri yaz döneminde C.Y. isimli şahsın Yalıkavak Mahallesinde uyuşturucu sattığı bilgisini aldıktan sonra şahıs hakkında yaklaşık 2 ay önce fiziki ve teknik takibe başladı.

Narkotik ekipleri fiziki ve teknik takip sonucunda geçtiğimiz cuma gecesi C.Y.’nin Yalıkavak Mahallesi’ndeki ünlü bir restoranda barmen olarak çalışan D.V.P. isimli şahsa uyuşturucu satacağı bilgisine ulaştı. C.Y. ve beraberindeki F.Ç. isimli şahısın, motosikletle restoranın arka tarafına gelerek barmen D.V.P. ile buluşup uyuşturucu alışverişi yaptıkları, narkotik ekipleri tarafından tespit edildi.

Ekipler, C.Y.’nin restorandan ayrılması üzerine D.V.P’yi yakalayıp üzerinden C.Y.’nin sattığı iki parça halindeki skunk maddesini ele geçirdi. C.Y.’nin uyuşturucu madde ticareti yaptığına yönelik yeterli şekilde somut deliller elde edildikten sonra da operasyon başlatıldı.

Yapılan operasyon sonucunda C.Y., ev arkadaşı M.Ş. ile birlikte Gümbet Mahallesi İnönü caddesi üzerinde T.D. isimli başka bir şahsa da uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı. T.D.’nin üzerinde C.Y.’nin sattığı bir parça skunk maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

Operasyon kapsamında C.Y.’yi motosikleti ile Yalıkavak’a götüren F.Ç.’de yakalanarak gözaltına alındı. C.Y.’nin M.Ş. ile konakladığı ikamette yapılan aramada skunk yetiştirmekte kullanılan düzenek, saksı içinde skunk bitkisi, bir miktar skunk maddesi, uyuşturucu içmekte kullanılan ve bong olarak tabir edilen düzenek yakalandı.

Olayda yakalanan D.V.P. ile T.D. isimli şahıslara uyuşturucu kullanmaktan işlem yapılırken, gözaltına alınan C.Y., F.Ç. ile M.Ş. uyuşturucu madde ticareti yapma suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Mahkeme sonucunda M.Ş. adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, C.Y. ve F.Ç. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Kazada, motosiklet sürücüsü ve yolcusu, 2 kişi öldü. 

Milas-Bodrum karayolunda bulunan ve halk arasında ‘ölüm kavşağı’ olarak nitelendirilen Baharlı Kavşağı’nda meydana gelen kazada, motosiklet sürücüsü ve yolcusu toplam...

Kapat