Spor Haber

Yarışa 1200 sporsever kayıt yaptırdı.

 

Bodrum Yarı Maratonu, Halikarnassos 5K, Karia 10K, Myndos 21K koşularının ardından Finisher Party ile son buldu. Yarışa 1200 sporsever kayıt yaptırdı.

“Barış için koşuyoruz” sloganıyla, Çanakkale’de bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu’nda, 5 ve 10 kilometrelik yarışların yanı sıra 21 kilometrelik yarı maraton ve 42 kilometrelik maraton parkurları bulunuyor. 14 Ekim’de düzenlenecek maratonda toplam ödül 100 bin lira olarak belirlendi. 20-21 Ekim’de Kapadokya’da koşulacak Salomon Kapadokya Ultra Maratonu Türkiye’nin yanı sıra yabancı sporcular da katılacak.

Artık dünyanın hemen hemen bütün metropollerinde her yıl önemli bir maratonla karşılaşmak mümkün. Her yıl dünya çapında milyonlarca sporseverin katıldığı bu maratonlar son zamanlarda Türkiye’de de büyük ses getirmiş durumda. İstanbul’dan Bodrum’a, Çanakkale’den Kapadokya’ya kadar çok sayıda bölgede düzenlenecek koşu organizasyonları il ve ilçelerde şehir ekonomisine de katkı sağlıyor. Önümüzdeki 5 hafta boyunca Türkiye’nin farklı coğrafyalarında düzenlenecek organizasyonlarda yurt içi ve yurtdışından 200 bine yakın katılımcı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bodrum’un doğal güzelliklerini bisikletlerle dolaştılar…

Bodrum’da, bisiklet kullanımını ve spor yapmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen Bodrum Bisiklet Turu’nda, 182 katılımcı kentin güzelliklerini bisikletle gezdi. Bodrum...

Kapat