Güncel Haber

Ağaç da mı yıkılmış bilmiyorum.

 

Bodrum’un Çırkan Mahallesi’nde Ormanlık alanda antrenman sahası için yapılan düzenleme çalışmasında 2 çam ağacı yerinden söküldü. Duruma mahalle sakinleri büyük tepki gösterdi.

Çırkan Mahallesi’nin üst kısmındaki orman arazisindeki dereye akşam saatlerinde bir iş makinesinin gidip çalışma yaptığını fark eden vatandaşlar, çalışmalar sırasında büyük 2 çam ağacı ve etrafındaki diğer ağaçların yerinden söküldüğünü gördü.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri sevk edildi. Bir süre sonra iş makinesi bölgeden uzaklaştı. Bölgedeki çalışmanın, başkanlığını aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi de olan Mehmet Melengeç’in yaptığı Konacıkspor’a bir antrenman sahası yapmak için gerçekleştirildiği öğrenildi.

Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri de “Özellikle buraya hava kararırken geldiler. Burada iki tane büyük çam ağacı vardı. Onlar yerinden sökülmüş” dediler.

Konu ile ilgili Kent Haber’in ulaştığı Bodrum Belediyesi CHP’li meclis üyesi ve Konacıkspor Başkanı Mehmet Melengeç ise, “Anadolu Lisesi’nde bir antrenman sahası vardı. Orası kapanınca malzemeleri alalım, o derenin oraya taşıyalım dedik. Kale direği koyup antrenman yapacaktık. Ama oraya çöp doldurmuşlar. Biz de antrenman sahası için oradaki çöpleri attırdık. Ağaç da mı yıkılmış bilmiyorum. Çöpleri alırken zarar vermiş olabilirler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
CHP’li Erbay: Türkiye olmadan güçlü bir AB olmaz

TBMM’yi temsilen Avrupa Birliği’nin Başkenti Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği’nin geleceğinin tartışıldığı AB Ulusal Parlamento Temsilcileri Toplantısı’na katılan CHP’li Erbay toplantı...

Kapat