Güncel Haber

Üstündağ; ön seçim olursa adayım

 

Muğla CHP’de ismi Büyükşehir Belediye Belediye Başkanlığı ile alınan geçmiş dönem milletvekili.

Avukat Akın Üstündağ bir internet sitesine verdiği röportajda Muğla’da belediye başkan adaylarının ön seçim ile belirlenmesinin önemine değindi. Üstündağ, şunları söyledi:

Muğla gibi özel bir coğrafyada Büyükşehir Belediyesi’nin hem yapılanma şekli hem de vizyonu çok önemlidir. Muğla’nın ihtiyacı olan halkçı bir Büyükşehir belediyesidir. Bu da ancak halkın içinden çıkan bir Belediye Başkanı ve kadrosu ile olabilir. Bu noktada ön seçimle aday belirlenmesini son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Örgütün ağırlıklı isteği bu olduğunu da görüyorum. Ön seçim olduğu açıklandığı takdirde Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olurum.”

Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığında aday adaylığı konusu bir süredir Muğla siyasetini meşgul eden Akın Üstündağ, ön seçim olmazsa adaylığının söz konusu olmayacağını söyledi.  Üstündağ, “Başkan olduğunda ne yapacaksın diye merak edenlere şunu söylüyorum.İl Genel Meclisinde yönettiğimiz dönemde ihtiyaçları ve kaynakları gördük, Muğla’nın her bölgesini tanıdık. Burada bir hizmet hafızası oluştu. Muğla için yapacağımız en önemli konu Muğla’ya bir kent kimliği kazandırmaktır. Kaynak yaratacak projelerle birlikte Muğla’yı geleceğe taşıyacak bir yönetim ve hizmet modelini ortaya koyma ihtiyacı vardır. En önemlisi de Büyükşehir’i halkla beraber yönetmek ilk hedefimiz olur. Birikimimiz ve tecrübemizle bunu başarabiliriz.

Önemli olan Muğla’yı gönül rahatlığıyla ve öz güvenle, ekip ruhuyla ve halkın katılımıyla geleceğe taşıyabilmektedir.” diye konuştu.

 

Selçuk Akbaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Halikarnas Balıkçısı anıldı

Cevat Şakir Kabaağaçlı, ölümünün 45. yıl dönümünde Bodrum Cevat Şakir Mahallesi'nde bulunan mezarı başında anıldı. Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen törene,...

Kapat