Güncel Haber

Bizler, hala bağımsız mahkemelerin olduğuna inanıyoruz

 

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odalar Birliği (TMMOB) Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu(İKK) Genel Sekreteri Şahabettin Doğan, Yalıkavak Mahallesi’ndeki Rüzgar Elektrik Santralleri (RES), Aspat Koyu’nda yürütülen inşaat çalışması ve Camel Beach’ deki Külliye yapımı ile ilgili açılan davalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Şahabettin Doğan TMMOB Bodrum İKK’nun Bodrum Kalesi ile ilgili açtığı dava dışında, bölgeyi ilgilendiren bazı projelerle ilgili de davalar açtığını söyledi. Doğan basına yaptığı açıklamada, oda olarak açtıkları davalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yalıkavak Geriş’te bulunan Rüzgar Enerji Santralleri için mahkeme yıkım kararı vermişti. Belediye, yıkım işlemini mevcut yapıda enerji olması nedeni gerçekleştiremediğini söylemiştir. Ancak bu, gerçek uygulamaya son verilmesi anlamına gelmez. Yerel yönetimlerin Bodrum kamuoyunu bilgilendirmesini bekliyoruz. Ne aşamadayız. Sonrasında ne oldu? enerjinin kesilmesinin sağlanması nasıl olacak? O dava açıldı, orada kalmayacak.

Camel Beach koyu sırtlarında geçtiğimiz yıllarda yapılmak istenen külliye için, açtığımız dava süreci de devam etmektedir. Daha önce sökülen tabelalar, şimdi yine farklı bir yapı şeklinde yenilenerek tekrar asılmış ve aynı yerde hareketlenme başlamıştır. Biz olaya dini boyutu olarak değil, yapısal boyutu olarak bakıyor ve o boyutta bir yapıya ihtiyaç var mıdır diyoruz. Bu işi yaparken geçirdikleri süreçler hukuki olarak doğru mudur? Mahkeme sürecine Diyanet İşleri de müdahil oldu. Ancak, sundukları raporda sıkıntı var. İtirazımızı yapacağız.

Aspat Koyu’nda özel bir firma tarafından yapılmakta olan inşaat ile ilgili de dava açtık. O bölgenin doğal ve arkeolojik yapısını tüm Bodrum biliyor. Şu anda o dava da mahkeme sürecinde olduğu için fazla açıklama yapmak istemiyorum ama kazanacağımıza inanıyorum. Bizler, hala bağımsız mahkemelerimiz olduğuna inanıyor ve doğru kararlar verileceğine inanıyoruz” dedi.

Kent Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Deplasmanında Çıkışa geçmeye çalışacak…

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ndeki ilk sezonunda 2'de 0'la kötü başlangıç yapan Kırçiçeği Bodrum Basketbol, yarın İzmit Belediye spor deplasmanında...

Kapat