Güncel Haber Yazarlar

Devrimciler Kurdu

 

CUMHURİYETİ DEVRİMCİLER KURDU DEVRİMCİLER YAŞATACAK

Mustafa Kemal Atatürk, hayallerini gerçekleştiren büyük bir devrimcidir. Emperyalizme karşı kazandığı zaferleri, en büyük hayali olan Cumhuriyeti kurarak gerçekleştirmiştir.

Atatürk, Cumhuriyetimizi kurmakla kalmamış, devrimler gerçekleştirerek, ete kemiğe büründürmüştür. Kurduğu Cumhuriyetin evlatları özgür olsun diye, Saltanatı kaldırmış, “tek” adamların yönetimine son vermiştir. Kadınlara seçme ve seçilme hakkını vererek, kadınlarımızı birinci sınıf vatandaş yapmıştır.

“Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz.” diyerek Cumhuriyetimizi yeni nesillere emanet etmiştir.

Bizim tarihimiz devrimler tarihidir.  En büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’tür. O,  birinci devrimi gerçekleştirerek Türkiye Cumhuriyetini kurdu.

İsmet İnönü dünyada örneği görülmeyen bir liderlik örneği sergileyerek, demokrasi adına iktidarından vazgeçerek, ikinci devrimi gerçekleştirdi. Tek partili dönemden, çok partili döneme geçişimizi sağladı.

Dağlara taşlara adı yazılan, halkın kara oğlanı, Bülent Ecevit üçüncü devrimi gerçekleştirdi. Evrensel değerleri; eşitliği, özgürlüğü, barışı, sosyal adaleti savundu. Ortanın soluyla,  sosyal demokrasinin temellerini attı.

Biz, emperyalizme karşı eşi benzeri görülmemiş zaferler kazanan, Cumhuriyeti kurup, devrimler tarihini başlatan, devrimci bir neslin çocuklarıyız… Önümüzde, dördüncü devrimi gerçekleştirme görevi duruyor.

Tüm baskılara rağmen umudu taze tutan, her 29 Ekim’de yeniden ayağa kalkan, hep o devrimci ruhumuzdur. Cumhuriyet devrimlerini yeni devrimlerle geliştirmek, bizim boynumuzun borcudur. Bizler, Genel Başkanlarımızın gerçekleştirdiği devrimlerin izini süreceğiz…

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 35. Olağan Kurultayımızda söylediği gibi; dördüncü devrimi, “Özgürlükçü Demokrasi”yi gerçekleştirmekten başka çıkış yolumuz yoktur. İşte o zaman bu topraklarda eşitlik, özgürlük, adalet ve barış hayat bulabilir. İşte o zaman görevimizi tam olarak yapmış oluruz.

Bugün, “tek adam”ın peşine takılıp, Cumhuriyet devrimleriyle hesaplaşmayı önüne koyanlar,  bilsinler ki Cumhuriyet değerlerini her koşulda koruyacak devrimciler var…

Biz varız!

Bizler yeni devrimlere yelken açanlarız…

Cumhuriyetimiz şimdi 95 yaşında…

Onurla, gururla kutluyoruz.

Özgür bir gelecek için çarpan, tüm devrimci yüreklere kutlu olsun.

Önümüzde dördüncü devrimi gerçekleştirme görevi duruyor!

Bu yolda yürüyenlere selam olsun…

 

Yıldırım Kaya

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Ankara Milletvekili

28 Ekim 2018/Bodrum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Fethiye’ye Cezayirli gelin

MUĞLA'nın Fethiye ilçesindeki bir otelde aşçı olarak çalışan Soner Çantalı (38), Cezayir uyruklu Meryem Sümeyya (35) ile hayatını birleştirdi. Düğünde,...

Kapat