Güncel Haber

Şahbaz, Başkan Kocadon’un büyükşehir adaylığı’nı “Destekliyoruz”

 

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, partisinin 2019 mahalli idareler seçimlerinde başkan ve belediye meclis adaylarının 15 Aralık tarihinden sonra açıklanacağını söyledi. Şahbaz, Başkan Kocadon’un büyükşehir adaylığı konusunda da “Destekliyoruz” ifadesini kullandı.

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, partisinin ilçe başkanlığı binasında basınla bir araya gelerek yerel seçim öncesinde aday belirleme sürecine dair değerlendirmelerde bulundu. Bodrum Belediye Başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday adayı başvurularının 1 Aralık’ta başlayacağını duyuran Şahbaz, 15 Aralık’a kadar başvuruların tamamlanacağını, daha sonraki bir tarihte ise adayların kamuoyuna açıklanacağını belirtti. Mehmet Onur Şahbaz, “Bodrum’un sorunlarını iyi biliyoruz. Bodrum’u yönetmek üzere yetkin ve yeterli bir kadro ile, içinde kamuoyu tarafından kabul görecek, hatta sürpriz olabilecek adaylarımızla 15 Aralık’tan sonraki bir tarihte kamuoyuna lansmanımızı yapacağız.” Dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, “İYİ Parti, Belediye Başkan adayı ile Bodrum’u yönetmek üzere oluşturacağı son derece yetkin, halk tarafından kabul görecek ekiple kamuoyu önüne çıkacaktır. YSK’nın açıkladığı karara göre 1 Aralık itibariyle kamu görevlilerinin istifa günü için son gün. Biz de parti olarak buna bağlı bir başvuru tarihi belirledik. 1-15 Aralık tarihleri arasında Bodrum İlçe Başkanlığı’na gerek belediye başkan adaylığı, gerek belediye meclis üyeliği için başvurular alınacaktır. Akabinde oluşacak kadromuzu Bodrum kamuoyuna tanıtacağız. Son derece ilgi gören bir ekibiz. Beklentilerin pik yaptığı bir dönemde belediye ve yerel yönetimle ilgili tercihlerin ideolojie,söze, takım tutmaya benzetmeden direk sorun çözme noktasında halkımızın takdir edeceğinin önsezisi içindeyiz.” İfadelerini kullandı.

KOCADON’UN ADAYLIĞINI DESTEKLİYORUZ

Şahbaz, Bodrum Belediye Başkanı Kocadon’un Büyükşehir adaylığı konusundaki bir soruya da “Muğla Bübyükşehir Belediye başkanının Bodrum’dan olmasın çok isteriz. Eşitlik anlamında Bodrum’un hakkını alması anlamında, Bodrum’dan çıkacak bir başkan adayını destekliyoruz. Umarız olur. Şu anda Bodrum’dan o aday olduğu için söylüyoruz. Başka bir partinin adayı tabii, o partinin bir dinamiği.” Yanıtını verdi.

İYİ PARTİ’NİN BODRUM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET TOSUN MU?

Şahbaz, daha önceki yerel seçimlerde MHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına aday olan Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun’un bir kez daha Bodrum Belediye Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili soruya ise şöyle yanıt verdi:
“Eğer şimdi bunu söylersek, 1-15 Aralık tarihleri arasında başvuru alacağız dememizin demokrasi ile alakası olmaz. Başvuru yapacakların önünü de tıkamış oluruz. Mehmet Tosun, Bodrum’da yaşayan herkesin teveccühünü kazanmış, herkes tarafından ilgiyle, takdirle izlenen, sevilen bir siyasetçi. Topluma mal olmuş, Konacık Belediyesinde yaptığı işlerle kabul ve beğeni görmüş değerli bir siyasetçi. Şu anda İYİ Parti Genel Merkezinde yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevinde. Bu dönem içinde muhtemelen kendisinin bir girişimi olacaktır tabii. Biz başvuruyu belli tarihlerde alacağız. Belki de hiç ummadığımız, İYİ Parti’den belediye başkan adayı olmak isteyen, gönlünde yatan aslanı ortaya çıkaracak bir aday vardır. Gerekirse oylarız. Sorarız. Genel merkez de bakar bu işe. Biz şimdiden bir aday belirledik, o adayla yürüyoruz dememiz çok doğru olmayacaktır.

YEREL SEÇİMLERDE ADAYA GÖRE OY VERİLİR

Mehmet Onur Şahbaz, başkan ve meclis adaylarının merkezi yoklama ile belirleneceğini söyledi. Şahbaz, “Tabii ki ilçe başkanlığının görüşleri alınmadan bunun olması ihtimali yok. Genel merkezle temas halindeyiz” dedi.

İYİ Parti’nin 24 Haziran’da aldığı sonucun bir takım önyargılara neden olduğunu ancak burada alınan oy oranının yerel seçimdeki başarıyı etkilemeyeceğini belirten Şahbaz, “Biz şu anda Bodrum’da siyasetin merkezinde olan partiyiz. Dört eğilimin de içinde olduğu bir partiyiz. Geçmişte Bodrum’da 11 tane belediye oldu. 4 tane MHP’li belediye vardı. Yerel seçimle genel seçimdeki oyları mukayese etmek çok doğru değil. Aday ve yönetmek üzere ortaya çıkmış bir ekip, Bodrum gibi seçmenin çok bilinçli olduğu bir coğrafyada belirleyici unsurdur.” diye konuştu.
Şahbaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel seçim sonuçlarına bakarak, bunun yerel seçimlere de sirayet edeceği noktasında yorumlar görüyoruz. O zaman iktidar partisinin çok oy aldığı bölgelerde de ‘direk o kazanır’ yorumu yapılır. Bunun yanlışlığı konusunda bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu mutlaka bir siyasi yarıştır. Halkı ikna etme yarışıdır. Amaç sadece seçimi kazanmak değil, verilen sözlerin hayata geçirilmesidir. Sorunların çözümü için yola çıkmış bir ekibiz. Adayımız da böyle olacak. İdeolojilerden uzak, siyasete at gözlüğü ile bakan değil, Bodrum’un menfaatlerini kollayacak, Bodrum’un sorunlarını çözmeye odaklanmış bir hizmet ve yol haritamız olacak.”

TOSUN: İYİ PARTİ ÇOK ZOR KOŞULLARDA KURULMUŞ BİR SİYASİ PARTİ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun da partinin Bodrum ve Muğla’da şanslı bir konumda olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“İYİ Parti Türkiye’de çok zor şartlarda kurulmşu bir siyasi parti. Geçmişte MHP içindeki parti içi demokrasi mücadelesinin uzun süre devam etmesi, oradan partileşmeye doğru giden bir sürecin yaşanması, Türkiye’de yapılan referandumda hayır blokunda ciddi bir şekilde çalışılması ve partileşme sürecinde tek adam sürecine evrilen bir dönemde, kamu yönetiminin parti devletine evrildiği bir dönemde kurulmuş bir parti. Biz iliklerimize kadar her zorluğu, başta buradaki ilçenin kuruluşu da dahil olmak üzere yaşayarak bugünlere geldik. Kolay bir şey değil. Parti kuruyorsunuz, parti devleti tarafından yönetiliyoruz, bir çok engellemelere rağmen İYİ Parti bugün TBMM’de 41 milletvekili olan ve pek çok konuda da öncü siyasi parti konumunda.

MUĞLA’DA ŞANSLI BİR PARTİYİZ

Muğla’da ciddi bir sorunumuz olduğunu düşünmüyorum. CHP’de şu anda hareket gözlemliyoruz. Harekete değil, sonuca bakmak lazım. Partilerde hareketliliğin olması güzel bir şey. Ama onun sonucunda doğru adayları ve kadroları toplumun önüne çıkarmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Partimiz Bodrum’da ve Muğla’da şanslı bir parti. Bodrum’un değişik kesimlerinden güzel bir kadromuz var. Ciddi anlamda bir teveccüh var. Sokakta vatandaşın teveccühünü görüyoruz. Türkiye’de merkezde iyi bir yapıya ihtiyaç var. İYİ Parti bu boşluğu dolduruyor.
Bütçesiz bir parti kurduk. Bodrum’da da öyle. Şu anda genel merkez yöneticilerinin ekonomik katkılarıyla ayakta duruyor parti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Su kesintileri “YETTİ GARİ”

Bodrum’da son günlerde yaşanan su kesintileri, vatandaşları isyan ettirdi. İlçenin bazı mahallelerine 3-4 gündür su verilemiyor. Kimi mahallelere de çok...

Kapat