Muğla Haber

Milli ve manevi değerler geleceğe aktarılıyor

 

MUĞLA’da hayata geçirilen ‘Bayrağımızın altında ne var’ projesiyle öğrencilerin ülkesini her anlamda tanıması, toplum olma bilinciyle milli ve manevi değerlerin gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor. Projenin kapanış toplantısı yapılırken; programa kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin ile ablası Fikriye Sekin de katıldı.

Menteşe Kaymakamlığı ve Menteşe İlçe Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Menteşe Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Bayrağımın Altında Ne Var’ projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Üniversitenin Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Vekili Fethi Özdemir başta olmak üzere il protokolü, şehit polis memuru Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin ile ablası Fikriye Sekin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Proje kapsamında geçen bir yıl boyunca, ilçedeki okullarda, Türkiye’nin 81 ili ile Kıbrıs’ın Lefkoşa kentinin yöresel ve kültürel değerlerini anlatan programların düzenlendiği belirtildi. Projenin kapanış toplantısında ise anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin konser ve gösterileri sunuldu. Protokol temsilcileri, Atatürk Kültür Merkezi’nde Muğla’daki okulların açtığı stantları gezerek, her bir il için hazırlanmış çalışmaları inceledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Marmaris’te ‘Cadılar Bayramı’ kutlaması

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Barlar Sokağı Azmak Başı girişinde bulunan bir barda, 'Cadılar Bayramı' (Halloween) partisi düzenlendi. Bu yıl 17'ncisi düzenlenen...

Kapat