Emlak

OSB’lerde arsa tahsisi kapsamı değişti!

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) bedelsiz arsatahsisinin genişletilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, dördüncü kademe gelişmiş ilçelerde bulunan OSB arazileri de bedel alınmadan tahsis edilecek.

Resmi Gazete’de yayımlanan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamına göre bedelsiz arsa tahsisinin kapsamı genişletildi. Kararla OSB’lerdeki boş parsellerin yatırıma daha hızlı bir şekilde kazandırılarak üretimin ve istihdamın artırılması hedefleniyor.

Boş arsalar yatırıma kazandırılacak

İkinci ve üçüncü kademe gelişmiş ilçelerdeki OSB’lerde uygulanan indirim oranları artırıldı. Daha önce yüzde 40 indirim oranına sahip ikinci kademe ilçeler yüzde 60’a, yüzde 60 indirim oranına sahip üçüncü kademe ilçelerde ise oran yüzde 80’e çıkarıldı. Aynı zamanda 4’üncü kademe gelişmiş ilçelerde de bedelsiz arsa tahsisi yapılabilecek. 5 ve 6. kademede bulunan ilçelerde ise mevcut bedelsiz arsa uygulamasına devam edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Evin satış fiyatını hesaplama yolları!

Satılık bir evin fiyatı nasıl hesaplanıyor? Hangi özellikler evin satış rakamı belirlenirken dikkate alınıyor? Peki bir evin gerçek değerini bulmanın kolay yolu nedir?...

Kapat