Kültür&Sanat

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonu, “Çizmeli Kedi” adlı Çocuk Oyunu ile açtı. 

 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sezonu, “Çizmeli Kedi” adlı Çocuk Oyunu ile açtı.

Muğla’nın ilk Belediye Şehir Tiyatrosu olan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart 2018’de kurularak yine aynı tarihte “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” isimli oyun ile perdelerini açmıştı. Bodrum’daki oyunlarının ardından, Muğla, Milas ve Diyarbakır’da da turneye çıkan ekip, bu kez sezonu bir çocuk oyunu ile açtı.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu, çok sayıda çocuk ailesi ile izledi. Duygu Cindoruk tarafından uyarlanan, Gülbin Yeşil’in yönettiği, Sertaç Aydın, Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz, Cansın Yunt’un oynadığı oyunu izleyen çocuklar keyifli vakit geçirdi.

Çizmeli Kedi Oyununu yöneten Gülbin Yeşil, Kent Haber’e yaptığı açıklamada çocuk oyunun önemine inandıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Çocuk oyunları bizi çok heyecanlandıran projelerden biri. Bu sene de sezonu Çizmeli Kedi ile açtık. Çocuklar bizim değerlerimiz. Onlar geleceğin seyircileri. Onlara tiyatro sevgisi aşılayabilirsek, keyifli anlar geçirtebilirsek, güzel masallar anlatırsak, hayal güçlerini geliştirirsek çok doğru bir iş yapmış olacağımıza Çizmeli Kedi olduğunu belirterek “Çocukların bildiği, filmi de çekilmiş bir hikaye. Çizmeli Kedi’nin yaşadığı ülkede halk zorluklar yaşıyor. Çünkü ülkeyi bir büyücü ele geçirmiş. Kral ülkesini korumak için elinden gelen her şeyi yapmış ancak büyücünün karşısında yenilmiş. Çizmeli Kedi bu duruma son vermek için küçük oyunlar oynuyor. En sonunda da büyücüyü yeniyor ve ülkesini özgür, herkesin eşit olduğu, mutlu olduğu, istediğini söyleyebildiği bir ülke haline getiriyor. Bir de küçük bir aşk hikayesi izliyoruz. Keyifli, çocukların isterlerse hayal güçlerini gerçeğe dönüştürebileceklerini, onların hiçbir şeyden korkmamaları gerektiğini anlatan bir oyun. Ama Çizmeli Kedi’yi de oyun oynadığı için biraz eleştiriyoruz. Oyun oynamadan da sonuca ulaşabileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

Oyun, yaklaşık bir saat sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
TÜYAP’a, Bodrumlu sanatçıların eserleri damgasını vurdu.

Bodrum sanatçıları, Artist 2018, 28. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı'nda... 10 – 18 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre...

Kapat