Güncel Haber

Duygusal anlar yaşandı. 

 

10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü dolayısıyla Herodot Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. Programda duygusal anlar yaşandı.

Cumhuriyet Ortaokulu ve TED Bodrum Koleji’nin hazırladığı programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Cemil Göğercin şunları söyledi:

“Aslında yapmamız gereken tek şey Atatürk’ü iyi okumak ve onu anlamaya çalışmaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anmak için toplandığımız bugünde onu anlamanın yolu onu iyi okumak ve sözlerini iyi okumaktır. Bizler bugün barış içinde bu güzel ülkede yaşayabiliyorsak kadın ve erkeği ile omuz omuza dayanışma içerisinde çağdaş Dünyada varlığımızı sürdürebiliyorsak bilimde, sanatta, sporda Dünya çapında başarılar elde edebiliyorsak tüm bu güzel duyguları ona ve onunla birlikte canları pahasına bu ülkeyi bize bırakan kahramanlara borçluyuz. Ona olan borcumuzu ödemenin yolu çalışmak ve daha fazla çalışmaktır.”

Atatürk’ün hayatından kesitlerin sinevizyonla gösterildiği programda öğrenciler şiirler okuyup, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. İzleyenlerin oldukça duygusal anla yaşadığı etkinlikte ayrıca dans gösterisi ve zeybek gösterisi sunuldu. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü temalı şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Program sonunda kısa bir konuşma yapan Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, uzun yıllardan beri pek çok Atatürk’ü anma programı izlediğini belirterek “Ama samimi olarak yürekten söylüyorum. Bu kadar dolu, bu kadar anlamlı bir programı izlediğim için kendimi çok bahtiyar hissediyorum.” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da “Atamıza yakışır bir programı hep birlikte izledik. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder, büyük asker, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet, şükran, saygı ve özlemle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Program, öğretmenler, öğrenciler ve protokol üyelerinin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
105-54 mağlup oldu. 

Kırçiçeği Bodrum Basketbol, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 5’inci haftasında lider Çukurova Basketbol ile oynadığı maçta 105-54 mağlup oldu. Mersin Servet...

Kapat