Kültür&Sanat

Derviş Ergün, Bodrum’da bir sergi açtı.

 

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapan Derviş Ergün, Bodrum’da bir sergi açtı.

Derviş Ergün, Oasis Sanat Galerisi’nde “Bio-Form (Altın Çilek)” Heykel Sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor. 2 Kasım Cuma günü açılan sergi 23 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Sergi,pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sanatçı çalışmalarında daha çok post modern karşıtı düşüncede; konstrüktivist, figüratif çalışmaların yanı sıra, yerleştirme ve form çalışmalarına ağırlık vermekte. İşlediği temalar, insan merkezli küresel sermayenin, kirli politikalarına karşı bir duruş sergiler. Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sanat çalışmalarına katıldı.

Amerika, Çin, Fransa, Belçika, Tayland, Romanya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya, Gürcistan, Slovakya, Bulgaristan gibi ülkelerde, sempozyum, bienal, workshop, festival, sanat çalıştayı gibi etkinliklerinde bulunan Görgün, ikisi uluslararası olmak üzere 10 ödüle layık görüldü.

Sanat çalışmalarına ek olarak, uluslararası hakemli dergilerde, gazete ve sanat yayınlarında, internet ortamında var olan e-dergilerde makale ve yazılarına devam eden Derviş Ergün, üzerinde çalıştığı bir kitap hazırlığı içinde. Sanatçı, halen öğretim üyesi olarak çalıştığı Heykel Bölümündeki öğretim görevinin yanı sıra, kendi atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
UTAŞ Uçakspor ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk raporlarını açıkladı.  Alınan sevk kararları arasında, Bodrumspor deplasmanında oynayan...

Kapat