Güncel Haber

Karahan;Devlet hastanesi ve gençlik merkezi ne oldu?

 

CHP Bodrum İlçe Örgütü ve Yalıkavak sakinleri, 2015 yılında yapımına başlanan ancak bir türlü tamamlanamayan Yalıkavak duble yol ve tünel çalışmasını protesto etti. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP’nin Bodrum belediye başkan adayları Recai Seymen, Mustafa Saruhan, Ali Öztürk ve Refik Ülgen’in de katıldığı eylemde, yaklaşık iki yıldır hiçbir faaliyet gösterilmeyen yol çalışmasının bir an önce tamamlanması talep edildi. “Külliye değil yol istiyoruz”, “Canımızı ‘yol’da bulmadık” yazılı pankartlar taşıyan CHP’liler, Ortakent’te yapımına yeniden başlanacağı öğrenilen külliyeyi de protesto ettiler. Öte yandan eylemin yapıldığı yerde bir süre önce yaşanan bir trafik kazası yaşandığını gösteren cam kırıklarına da dikkat çekilerek, askıya alınan yol çalışmasının kazalara davetiye çıkardığı ileri sürüldü.

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, yaptığı basın açıklamasında, Bodrum’da Yalıkavak duble yol çalışması da dahil olmak üzere üç tane hayati öneme sahip projenin ‘durdurulduğunu’ belirterek bu yatırımların bir an önce tamamlanmasını istediklerini belirtti.

KAZALARA DAVETİYE 

Bodrum Yalıkavak Mahallesi’ne giden yolda 2015 yılında başlayan tünel ve duble yol çalışmasının uzun zaman önce durdurulduğunu belirten Karahan, iki yıl içinde bitirilmesi planlanan yolun bazı özel arazilerin kamulaştırma kararları sonuçlandırılmadan başlatılmasını bir seçim yatırımı olarak nitelendirerek “Toplamda 7 kilometrelik yol çalışması bugün maalesef gördüğünüz durumdadır ve halkımıza büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Zaman zaman trafik kazaları meydana gelmektedir. Tek tesellimiz buüne kadar ölümlü bir kaza yaşanmamış olmasıdır. Ne var ki bu da olmayacağı anlamına gelmez” diye konuştu.
Geçtiğimiz hafta içinde CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ile bu konuda bir görüşme yaptığını ve yol üzerindeki kamulaştırma çalışmalarının 2019 yılında yapılacağı bilgisine ulaştığını anlatan Karahan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yolun 2020 yılında tamamlanabileceği bilginsi edinmiş bulunmaktayız. Bu gerçekten de kabul edilebilecek bir durum değildir. Söz konusu çalışmalar derhal hızlandırılmalı ve sonuca kavuşturulmalıdır. Gerekçe kaynaksa, yaratılmalı, arazi sahipleri mağdur edilmeden hızla kamulaştırma işlemleri devam etmeli ve halkımızın güvenli ulaşım hakkı sağlanmalıdır.”

DEVLET HASTANESİ VE GENÇLİK MERKEZİ NE OLDU?

Bodrum’da yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatının akıbetinin de aynı olduğunu söyleyen Karahan, “inşaat durdurulmuştur e 4 aydır hiçbir çalışma yapılmamaktadır” dedi. İktidar partisinin Bodrum İlçe teşkilatı tarafından başlatılan gençlik merkezi inşaatının da yaklaşık 5 müteahhit değiştikten sonra durdurulduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı, bütün bu projelerin durumu ortadayken, Ortakent Mahallesinde 30 milyon lira maliyetli bir İslam tanıtım ve bilgilendirme projesi olarak lanse edilen külliye yapımına yeniden başlanacağına dair duyum aldıklarını belirterek, şöyle devam etti;

“2016 yılında kamuoyunda büyük tepki çeken üstelik projesine bakıldığında Bodrum’umuzun geleneksel mimari yapısına tamamen aykırı olan ve turistik plajlar, yazlık siteler ile dolu olan bu yörede, böyle bir tesisin, yöre halkının olurunu almadan, tekrar gündeme getirilmesin son derece manidar ve çelişkili bulduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkler neden en çok Almanya’da ev alıyor?

JLL Türkiye Yurt Dışı Yatırım Danışmanı Erhan Happani, jll.com.tr adresinde yayımlanan yazısında Türklerin alternatif gayrimenkul yatırımlarında dünyayı keşfetmeye devam ettiğine değinerek, önemli...

Kapat