Muğla Haber

Muğla’da organ bağışı

 

MUĞLA (AA) – Muğla‘nın Fethiye ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen hastanın karaciğeri bağışlandı.

Alınan bilgiye göre 8 Kasım’da meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan H.K’nın (73), bir süredir tedavi altında tutulduğu Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti.

Fethiye Devlet Hastanesi’ndeki organ bağış ekibinin görüştüğü H.K’nin ailesi, organ bağışına onay verdi. Bunun üzerine Malatya’dan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Özdemir liderliğindeki ekip Fethiye’ye geldi.

Yaklaşık 1 saat süren operasyonla H.K’dan alınan karaciğeri Malatya İnönü Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

Doç. Dr. Özdemir, yapılan bağıştan ötürü donör yakınlarına teşekkür etti.

Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Umur Dere de ailenin almış olduğu kararla güzel bir örnek olduklarını söyledi.

Yaşamları, bağışlanacak bir organa bağlı sırada binlerce hasta olduğuna dikkati çeken Dere, “Zaman, onların aleyhine işliyor. İhtiyaçları olan tek şey duyarlı insanların organ bağışı yapması. Organ bağışı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı H.K’nin yakınlarına teşekkür ediyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
“Vali Hanım” çileği üreticinin yüzünü güldürdü

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Esengül Civelek, halk arasında "Vali Hanım" çileği olarak bilinen "San Andreas" çileğinin hasadına ve dikimine katıldı. Tarım ve Orman...

Kapat