Spor Haber

Maraton 24 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek..

 

Bodrum da 4 branşta, yaklaşık 1000 sporcunun katılımıyla üçüncü ‘BodRUN Ultra Maratonu’ düzenlenecek. Maratonda, çocuklar için de ayrı bir etap yer alacak. Maraton 24 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek..

Bodrun Ultra Maratonu 10K , 23K , 50K ve 100K olmak üzere 4 farklı etapta , Bodrum Yarımadası ve çevresinde, tarihi Leleg Yolu üzerinde koşulan bir yarış. Yarış rotasının yüzde 90’lık kısmı patika, yüzde 10’luk kısmı asfalttan oluşmaktadır. Parkur genellikle sert zemin üzerinde jeep yolundan geçmektedir. Bazı bölgelerinde single track mevcuttur. Bodrun Ultra Maratonu’ nun tüm etapları Bodrum Belediyesi önünden başlamaktadır ve yaklaşık 7. Km’ye kadar birlikte devam etmektedir. Halikarnas Plajı takip edilerek Bodrum Tersanesine kadar koşulacak olan ilk 3.5 km’lik bölüm asfalt yoldan oluşmaktadır. 4’üncü km’de su istasyonu bulunmaktadır. Buradan sonra patikaya girilmektedir ve koşucuların farklı açılardan Bodrum’u görebilecekleri yaklaşık 200 metre yükseklikteki tepeye doğru single trackten devam etmektedir. Bodrum Tepe ‘de kontrol görevlileri 6.5’inci km’de koşucuları karşılamaktadır ve bu noktadan sonra parkurlar ayrışmaya başlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Suat Özcan, Türkiye’yi AP’de Temsil Edecek

Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’na (AP) üye ülkelerin milletvekilleri ile buluşacak olan TBMM Milli Eğitim, Gençlik Kültür ve Spor Komisyonu Üyesi CHP...

Kapat