Güncel Haber Yazarlar

Bodrum İcraat Bekliyor

 

BODRUM BAHANE DEĞİL İCRAAT BEKLİYOR!

2003 yılıydı. Mustafa Gündoğ ile çalışıyorum. Bodrum’da internet haberciliğinin doğuşunu gerçekleştirmiştik ve bodrumhaber.com’u hayata geçirdik. Bodrum’un ilk haber sitesi olmasının yanında, haberlerin hızlı şekilde yayınlanması, hatta gündem yaratacak haberlerin sitede yer alması Bodrum’un çok ilgisini çekti.

O günden bugüne tam 15 yıl geçti. Bir çok haber sitesi şu anda Bodrum’da yayın yapıyor. Bende bugüne kadar 4 ayrı haber sitesi yayınladım, yönettim. Ama tekrar yazı ve haberlerimle bodrumhaber.com’a dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Fikirlerimi, düşüncelerimi özgürce ifade edeceğim için çok mutluyum. Umarım sizlerin sesini yüksek bir şekilde duyurmayı, düşüncelerinize tercüman olmayı başarırım.

Herkes haklı olarak yerel seçimleri yazıyor. Gündemde, adayda çok.  Ama bu kadar çok adayın olduğu Bodrum’da hafta sonu çok ağır bir sel felaketi yaşadık.  Bodrumlu’nun malı mülkü büyük zarar gördü. Ev ve işyerlerini su bastı, yollar çöktü, arabalar sürüklendi, hurdaya çıktı. Tek teselli can kaybı olmaması.

Dikkat edin sel felaketini 2018’in Bodrum’un da yaşıyoruz. Yazın dünyanın her yerinden turistlerin geldiği, bütün Türkiye’nin göz bebeği Bodrum’da bu sel felaketini yaşadık.

Dünya markası olan Bodrum’un ne yazık ki altyapısı yok. Hem de on yıllardır yok! Geçmişte Bodrum’u yönetenler, kusura bakmasın ama hiçbir şey yapmamışlar. Neden yapmadıklarını araştırdığınızda hep kendileri dışında bir yerleri suçlamışlar. Aynı partiden olmadıkları için hükümetten yardım alamadıklarını, siyasi olarak birilerinin ayaklarını kaydırdıklarını, Muğla Büyükşehir olduktan sonra Bodrum’un hiç yetkisi olmadığı, bu yüzden hiçbir şey yapamadıklarını söyleyip durmuşlar.

Bodrum’u yönetenler sürekli yapamadıkları için bir bahane üretmişler, bahane dışında hiçbir icraat yapmamışlar.

Bu yüzden en küçük yağmurda bile Bodrum sokakları göl oluyor.

Bu yüzden kanalizasyon açık denize akıtılıyor.

Bu yüzden hemen her hafta çöp yangınları yaşanıyor.

Bu yüzden habire borular patlayıp, Bodrumlular günlerce susuz kalıyor.

Bodrum’da alt yapı yok. Olmadığı gibi yapılacağına dair en küçük bir işarette yok. Sokağa indiğinizde Bodrumlu kendisine hizmet geleceğine inanmıyor. Bodrum’un kaderine terk edilmiş bir şehir olduğunu düşünüyor.

Bugün sosyal medyada bir paylaşım yaptım. Şu ana kadar partilerden aday adayı olan belediye başkan adaylarına seslenerek; “Bodrum’un geçmişinden ders almadan geleceğine talip olunmaz. Tüm adaylar önce geçmişte neyin neden yapılmadığını iyice öğrenin, anlayın, ondan sonra geleceğine talip olun” dedim.

Çünkü Bodrum’un geçmişinde hizmet yok, bahane var. Ve kimse kusura bakmasın; şimdi ki adaylar yine bahanelerin arkasına sığınmak için göreve taliplerse, baştan bu sevdadan vazgeçsinler.

Çünkü artık Bodrum’un kaybedecek bir saniyesi bile kalmadı!

One Reply to “Bodrum İcraat Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Hedefimiz BİR Bodrum1BİR Yağmura Teslim Oldu BY Osman

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde dünden bu yana etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kuvvetli yağış gece etkisini artırınca sele neden...

Kapat