Güncel Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden sel açıklaması

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada 24 saatte 150 kilogram yağışın düştüğü Bodrum’da selde yaşanan olumsuzluklara 65 personel, 5 iş makinesi, 5 kamyon, 4 vidanjör, 2 kanal açma, 2 vaktör ve 17 binek araçla müdahale edildiği bildirildi. 24 saatte 175 kilogram yağışın düştüğü Marmaris’te belediyeye 7 şikayet gelirken, Bodrum’da bu sayının 165 olduğu öğrenildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bodrum İlçemizde Cumartesi saat sabah 06:00’dan Pazar sabah 06:00’a kadar 24 saatte metrekareye 150 kg. yağış düşmüştür. Bu süre içerisinde Bodrum İlçemizden 165 şikâyet gelmiştir. Bodrum İlçemizden Pazar sabahı 02:35’de kurumumuza ilk ihbar gelmiştir. Bu ihbarların büyük bir kısmı Torba, Bitez, Turgutreis, Konacık ve merkez mahalleler içindir. Ekiplerimiz hemen ihbar gelen bölgelerde çalışmalara başlamıştır. MUSKİ Genel Müdürlüğümüzde görevli 65 personel, 5 iş makinesi, 5 kamyon, 4 vidanjör, 2 kanal açma, 2 vaktör ve 17 binek araçla müdahale edilmektedir.

Ayrıca yollarda biriken malzemeler kepçelerimiz tarafından temizlenmeye devam edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra İtfaiye personellerimiz dün geceden bu yana teyakkuz halinde olup 14 araçtan kurtarma işlemi, 4 ev 6 iş yeri 2 iş yeri deposundan su çekme işlemi yapılmıştır. Araçlarında uyku halinde olan ve denize sürüklenen 2 kişi kurtarılmıştır. Sel nedeniyle tıkanan mazgallar ve menfezlerin önü açılmaktadır. Su baskını yaşanan evlere de vidanjörler aracılığıyla kurtarma çalışmaları devam etmektedir.

İSALE HATTI PATLADI

Ayrıca Bodrum’da yaşanan yoğun yağış sebebiyle suyun getirdiği molozlar, dere içinden geçen Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü mahallelerini besleyen DSİ ana kuzey isale hattı borusunu patlatmıştır. Derede yoğun bir su akışı olmasından dolayı müdahale edilememektedir. Deredeki su akışı normale döner dönmez patlağa müdahale edilecektir.

Ayrıca Marmaris İlçemizde de 24 saatte 175 kg. yağış düşmüştür.Bu süre içinde 7 şikâyet gelirken gelen şikâyetlerin hepsine müdahale edilerek sorun giderilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mehmet Tosun; “Muğlalı Hemşehrilerimiz Sandıkta Sahipsiz ve Seçeneksiz Değildir”

İYİ Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından İlçe Başkanları istişare toplantısı gerçekleştirildi. Yaklaşan yerel seçimler öncesi İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ...

Kapat